Ντέρμπι για… γερά νεύρα στη Χίο!

Τρομερό ντέρμπι στη Χίο ανάμεσα στην ΠΕΚΕΒ και τη ΝΕ Πατρών, με τις δυο ομάδες να δίνουν όρκο νίκης πριν την έναρξη της αναμέτρησης και στο φινάλε μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Το σκορ ήταν 3-4 στο ημίχρονο, ενώ περίπου 5 λεπτά πριν το φινάλε η ομάδα του Μάκη Λυκούδη βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 7-5 για να έρθει η ισοφάριση στη συνέχεια από την ομάδα του Γιώργου Μπελέγρη σε 8-8 σχεδόν δυο λεπτά πριν το φινάλε.

Έτσι και στο τέλος ο Φίλιππος Αντίοχος έγραψε το 8-9 υπέρ της ΝΕΠ, στο 1:26, αλλά ο Κωνσταντίνος Κώστας ισοφάρισε για την ΠΕΚΕΒ, στο τελικό 9-9, 42 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη.

ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 9-9. Οκτάλεπτα: 1-3, 2-1, 3-2, 3-3. ΠΕΚΕΒ: Κοράκης 2, Παππάς 3, Βορριάς 1, Κώστας 3. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ: Λυκούδης Σπ. 5, Καρράς 1, Αντίοχος 2, Καραΐσκος 1.

Το κυρίως πιάτο της 9ης αγωνιστικής είναι προγραμματισμένο για το Σαββατοκύριακο 25-26/2.

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρηση ήταν ο Σπύρος Λυκούδης με 5 γκολ, ο οποίος μέσα στον αγώνα αποχώρησε για να εξεταστεί από τον γιατρό του αγώνα.