Ντερμπάρα στη Θεσσαλονίκη και «λύτρωση» από Παπαδόπουλο στο τελευταίο λεπτό!

Με γκολ του Παπαδόπουλου 45 δευτερόλεπτα πριν το τέλος!

Μεγάλο ματς στη Θεσσαλονίκη ανάμεσα σε Άρη και Ηλιούπολη, με τους Θεσσαλονικείς να λυτρώνονται στο τελευταίο λεπτό χάρη σε γκολ του Παπαδόπουλου, ο οποίος έγραψε το 12-11 και έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Κώστα Παυλίδη!

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 12-11

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Άρης συνεχίζει με το απόλυτο των νικών ύστερα από τέσσερις αγωνιστικές στον Βόρειο Όμιλο, ενώ η ομάδα του Γιώργου Σταϊκόπουλου παρέμεινε στους τρεις, παρά την μεγάλη ανατροπή που επιχείρησε στα τελευταία λεπτά, όταν από 11-9, κατάφερε να ισοφαρίζει την αναμέτρηση, όμως ο Παπαδόπουλος είχε την τελευταία λέξη στο παιχνίδι.

Συγκεκριμένα, οι Θεσσαλονικείς κρατούσαν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και έφθασαν να προηγούνται 10-7 στο 6:54 και 11-8  στο 3:37 πριν το φινάλε με γκολ του Παυλίδη, όμως εκεί οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ψυχικά αποθέματα και με τρία διαδοχικά γκολ από Γιάννη Χάλαρη, Νατσούλη και Ξανθόπουλο ισοφάρισαν σε 11-11 στο 1:08, με τον Παπαδόπουλο να γράφει το τελικό 12-11 45 δευτερόλεπτα πριν το τέλος σε παίκτη παραπάνω.

Οκτάλεπτα: 3-2, 4-2, 2-2, 3-5

ΆΡΗΣ (Κώστας Παυλίδης): Σαλαμάνης, Φωτίου, Καλαμπόκας, Ζιούτας, Ζαρκαντζάς 2, Αλιαπούλιος 2, Παπαδόπουλος 2, Παυλίδης Ε. 1, Νταντινός, Μπάσελ 3, Σολογάνης 1, Σιώπκας, Κούστας, Τάτσης 1, Γκοτσόπουλος.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Σταϊκόπουλος): Βεζάκης, Χάλαρης Μ. 1, Χάλαρης Ι. 2, Δήμου, Παναγούλης, Νόικος 4, Ξανθόπουλος 1, Οικονόμου, Νατσούλης 2, Σπέτσας, Βεϊόπουλος, Κωνσταντόπουλος Μ., Ευσταθίου 1.