ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΗ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΗΝ Α1!

Με… μετρημένα «όλα κι όλα» εννέα τέρματα σε ένα παιχνίδι τεράστιας σημασίας για τα πλέι-άουτ της Α1 Γυναικών, το Περιστέρι του Βαγγέλη Πάτρα βγήκε αλώβητο από την πίεση και την ετοιμότητα του ΝΟ Λάρισας που υποδέχτηκε το δεύτερο ματς της σειράς, και συνεχίζει πανηγυρικά (με 2-0 στις νίκες) στην μεγάλη κατηγορία και την σεζόν 2023-2024!

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 4-5

Στη Λάρισα το σκορ έμεινε σε πολύ χαμηλά επίπεδα. Ο ΓΣ Περιστερίου προηγήθηκε 1-0 και 3-1 στο ημίχρονο, ο γηπεδούχος προηγήθηκε 3-3. Η Σμαράγδα Γροζοπούλου έκανε το 3-4 για τη φιλοξενούμενη ομάδα, η αρχηγός Πολυξένη Πέττα έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων, ενώ μείωσε η Κατρίν Ρότζερς στα 5:51 από τη λήξη. Στα λεπτά που ακολούθησαν δεν άλλαξε κάτι και τα κορίτσια του Βαγγέλη Πάτρα πανηγύρισαν τη σημαντικότερη νίκη της χρονιάς.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 4-5

Τα οκτάλεπτα: 0-1, 1-2, 2-1, 1-1

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γιώργος Ντόνας-Τσιάκας):Αρχοντάκη, Κοκκίνου, Τουλουμτζίδου 1, Χασιώτη, Καλογιάννη, Σαφέτη, Κολτσίδα 1, Σακελλαρίου 1, Ρότζερς 1, Γαλανοπούλου, Μάστορη, Κλάπερτον, Ευαγγέλλου, Κρική, Ζμπήτα.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Βαγγέλης Πάτρας): Ζαφειράκη, Κολιτσοπούλου, Φραγκάκη, Γροζοπούλου 1, Αποστολίδου, Κωνσταντοπούλου 2, Λουκοπούλου, Μπερίκου 1, Πέττα 1, Μπεκρή, Κάσσαρη, Γκοτζιά, Κοβάτσεβιτς, Παπασηφάκη, Μπέτση.

Διαιτητές: Σπανούδης, Χατζηγούλας

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κατσιάμπας