Μεγάλο διπλό παραμονής για τον ΝΟ Χανίων στην έδρα του Ηλυσιακού με έξι γκολ της Φουράκη!

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΝΟ Χανίων καθώς επικράτησε με 13-8 του Ηλυσιακού για την 8η αγωνιστική της Α1 Γυναικών στο Ιλίσιο κολυμβητήριο με πρώτη σκόρερ την Άσπα Φουράκη που σημείωσε έξι τέρματα. Το σύνολο του Γιώργου Κατσουλάκη πήρε σημαντικό τρίποντο για την παραμονή στα μεγάλα σαλόνια καθώς έφτασε τους επτά βαθμούς, ενώ ο Ηλυσιακός παρέμεινε χωρίς συγκομιδή στο πρωτάθλημα. Οι Κρητικές αντιμετωπίζουν τον Ολυμπιακό (12/11, 11:00) για την εξ’ αναβολής 7η αγωνιστική στο Εθνικό Κολυμβητήριο Πειραιά.

Ηλυσιακός – ΝΟ Χανίων 8-13

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να ξεκινούν από κοινή αφετηρία καθώς το πρώτο οκτάλεπτο έληξε ισόπαλο 2-2 αλλά στη συνέχεια ο ΝΟ Χανίων επέβαλε το ρυθμό του και πήρε σημαντική διαφορά τριών τερμάτων στο ημίχρονο (6-3). Στη συνέχεια το σύνολο του Γιώργου Κατσουλάκη διατήρησε διατήρησε την διαφορά και στη τελευταία περίοδο την αύξησε στα πέντε τέρματα φτάνοντας στη τελική επικράτηση.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 1-4, 2-2, 3-5

Ηλυσιακός (Γιώργος Τσόκας): Πράπα, Λουκοπούλου 1, Τσένου, Παναγιώτι 2, Ξανθοπούλου 1, Κοκκίνου, Σκαρπαλέζου 4, Φελλά, Μανιάτη, Πετεινάτου, Σκουμπάκη, Κανταλέα, Νικολακοπούλου, Κακλή

ΝΟ Χανίων ANEK LINES (Γιώργος Κατσουλάκης): Πασβάντη, Τρουλάκη, Φάρκας 1, Φουράκη 6, Παπασηφάκη, Τσιουγκρή 2, Ζαχαράκη 1, Καβαγκούτσι 1, Περδικάκη, Κουνδουράκη Αικ. 1, Λιοδάκη, Πενταράκη 1, Κυριακοπούλου, Γλυνιαδάκη, Βούλγαρη