Μεγάλη νίκη της ΑΕΚ απέναντι στο Φάληρο!

Μεγάλο διπλό της «Ένωσης» μέσα στο «ρέστειο» κολυμβητήριο!

Με μία πολύ μεγάλη νίκη έφυγε η ΑΕΚ από το Παλαιό Φάληρο, επικρατώντας του ΑΟΠΦ με   9-5 ,στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής της Α1 ανδρών. Η ομάδα του Δημήτρη Μάζη προηγήθηκε με 1-6 στο ημίχρονο και στη συνέχεια πήρε προβάδισμα με 1-7 και 1-8 στην τρίτη περίοδο με πολύ ωραία γκολ του Χρήστου Παπούκα και του Αλέξανδρου Ηλιόπουλου, παίρνοντας τελικά την νίκη και τους τρεις βαθμούς. Το Φάληρο από την άλλη, που προερχόταν από μία εξαιρετική εμφάνιση με τον Απόλλων Σμύρνης, δεν κατάφερε να πάρει την εντός έδρας νίκη. Έτσι, η «Ένωση» φτάνει με αυτή την νίκη τους 18 βαθμούς στον Α’ όμιλο, με τους Φαληριώτες να μένουν σταθεροί στους 6.

Να σημειωθεί ότι το Φάληρο είχε τρεις πολύ σημαντικές απουσίες λόγω ίωσης, του πολύπειρου Γιώργου Παπαδόπουλου, ο τερματοφύλακας Νίκος Μητράκης και ο βασικός αμυντικός Ιπποκράτης Χαλυβόπουλος, κάτι το οποίο έβαλε πολύ δύσκολα στην ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΑΕΚ 5-9

Οκτάλεπτα: 1-2, 0-4, 1-3, 3-0.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Χαϊδόπουλος, Τζώρτζης 1, Σέιν 1, Καλής, Κλήμος 1, Καραβιώτης 1, Χέλμης, Ντε Φρέιτας, Κόκκινος, Λιαπάκης 1, Τσαχιλίδης, Τσαγκάρης, Πετρόπουλος, Κοντονής, Κουρμελές

ΑΕΚ (Δημήτρης Μάζης): Φλέγκας, Καζάζης 1, Παπούκας 1, Κριγιέστορατς 2, Βούκσεβιτς, Σταμέλος, Τσιστράκης, Τσαταλιός 2, Παπάκος 1, Στελλάτος, Ηλιόπουλος 2, Μαυρωτάς Ά., Κατσινούλας