Η Τρίαινα Βούλας πέτυχε μια τεράστια νίκη, στην έδρα της (στη Γλυφάδα), επί του πρωτοπόρου ΝΟ Πατρών με 10-7, στον πιο σημαντικό αγώνα από αυτούς που έγιναν το Σάββατο (9/4) στο πλαίσιο της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών και εξασφάλισε τη 2η θέση στην τελική βαθμολογία του G1.

Για το G2, εξάλλου, ο ΟΦΗ επέστρεψε στις νίκες και επιβλήθηκε 8-7 επί του Ιωνικού, ενώ, ο Νηρέας Χαλανδρίου επικράτησε με 12-9 του πρωτοπόρου ΝΟ Λάρισας, αλλά η τελική κατάταξη στο γκρουπ δεν άλλαξε. Για το G3, εξάλλου, ο Νηρέας Γέρακα νίκησε τον ΓΣ Ηλιούπολης με 9-8, ενώ ΝΕ Πατρών και ΠΕΚΕΒ ήρθαν ισόπαλοι 10-10.

Αναλυτικά τα ματς του Σαββάτου:

G1:

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 10-7. Οκτάλεπτα: 2-2, 2-2, 3-2, 3-1. Σκόρερ: Τρίαινα Βούλας; Φλώρος 1, Κουτσιαλής 3, Γαβαλάς Γαβ. 1, Δημακόπουλος 2, Φωτίου 2, Κωνσταντόπουλος 1. ΝΟ Πατρών: Γεωργαράς 2, Κωνσταντακόπουλος 1, Λυκούδης 1, Γκότσης 1, Πασσάς 1, Καραΐσκος 1.

G2:

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 12-9. Οκτάλεπτα: 3-4, 5-2, 0-1, 4-2. Σκόρερ: Νηρέας Χαλανδρίου: Μπεκές 1, Παπαδημητρίου 1, Γκαράνης 3, Κουλιεράκης 1, Στυλιανάκης 2, Αθυμαρίτης 2, Μπερτόλης 2. ΝΟ Λάρισας: Κουλουκτσής 1, Αλιχανίδης Β. 2, Μεταξιώτης 1, Πατούνας 3, Μίχας 2.

ΟΦΗ – ΙΩΝΙΚΟΣ 8-7. Οκτάλεπτα: 1-2, 2-0, 4-1, 1-4. Σκόρερ: ΟΦΗ: Παντέρης 2, Τσαγκαράκης 2, Λεονταράκης 1, Λουλακάκης 1, Ζουράρης 2. Ιωνικός: Γέμελος 2, Κουτσαντάς 3, Μακαντάνης 1, Πρωτοψάλτης 1.

G3:

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 9-8. Οκτάλεπτα: 0-0, 4-2, 3-4, 2-2. Σκόρερ: Νηρέας Γέρακα: Κυζιώρος 2, Κοντονής 2, Κασιμάτης 1, Κολυβάς 3, Μαυρεδάκης 1. ΓΣ Ηλιούπολης: Αναγνωστόπουλος 2, Πατακός 1, Ξανθόπουλος 1, Χαλκιάς 2, Νατσούλης 1, Ατιέ 1.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΕΚΕΒ 10-10. Οκτάλεπτα: 4-2, 1-4, 0-1, 5-3. Σκόρερ: ΝΕ Πατρών: Κοντονής 2, Τουλγαρίδης 3, Καρράς 3, Κωνσταντόπουλος 2. ΠΕΚΕΒ: Κοράκης 1, Σωτηριανός 1, Αποστολόπουλος 1, Πανέρης 1, Κώστας 6.

Το πρόγραμμα της Κυριακής (10/4):

ΟΑΚΑ 13.30, για G4: ΣΚ ΡΟΗ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Χρήστος Κουρτίδης), Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Δημοτικό Ιλίσιο, για G1: 14.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΟΦΘ (Γιώργος Σταυρίδης, Αιγέας Παντελής), Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Δημοτικό Χαϊδαρίου, για G4: 14.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μιχάλης Μπιράκης, Μαρία Δασκαλοπούλου), Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Facebook Comments