Μεγάλη μάχη στο Φάληρο – Πρώτη νίκη Λοράντου στον πάγκο του ΑΟΠΦ!

Παιχνίδι με συναρπαστική εξέλιξη έγινε στο Ρέστειο κολυμβητήριο ανάμεσα στον γηπεδούχο ΑΟ Παλαιού Φαλήρου και τον ΓΣ Περιστερίου, για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών. Το Παλαιό Φάληρο επικράτησε τελικά στο φινάλε με 8-6 και πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Τεό Λοράντου προηγήθηκε με 3-1, αλλά αυτή του Κώστα Λούδη κατάφερε να περάσει μπροστά με 4-3 στο ημίχρονο. Η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με το σκορ ισόπαλο (6-6). Με δύο γκολ στο τελευταίο οκτάλεπτο, όμως, από τους Γαρδίκα και Τρούλο και χωρίς να δεχτεί κανένα, το Παλαιό Φάληρο έφτασε στη νίκη.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 8-6

Οκτάλεπτα: 3-1, 0-3, 3-2, 2-0.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Τεό Λοράντος): Κατσαγούνος Δ., Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 2, Αλαφραγκής 1, Βιτέλλας, Τοράκης, Τσολακούδης, Ρομπόπουλος 1, Αλεξίου 2, Τρούλος 2, Μητράκης, Κατσαγούνος, Μαλανδράκης.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κώστας Λούδης): Καζάκος, Παπανικολάου Α. 1, Γκαρντιγιάν 1, Σπούνερ, Γερακούδης, Κουκουμάκης, Σκαρπέλης, Φαναριώτογλου 2, Αγκόρτσας, Κλήμος 1, Φωκάς 1, Τσαγκάρης, Δαλμάρας, Λαδάς, Αμπατζής.

Διαιτητές: Κατσώνης, Μαρκοπούλου

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης