Με 5 παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής, συνεχίζεται το Σάββατο (29/10) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*16.00 «Αντώνης Δημητρόπουλος»   ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

*17.00 Εθνικό Πειραιά           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Γιάννης Αντζουλάκος)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

*18.00 Δημοτικό Αλίμου       ΑΕΚ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Γρηγόρης Σπανούδης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από το KOE TV

Χθες (27/10): ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 14-7

Η Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     3          3          0          0          41-10   9

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        4          3          0          1          53-39   9

3.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 3          2          1          0          30-20   7

4.ΕΘΝΙΚΟΣ           4          2          0          2          40-40   6

5.ΑΕΚ                   3          1          0          2          20-26   3

-.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.      3          1          0          2          19-32   3

7.ΝΟ ΧΙΟΥ            3          0          1          2          23-38   1

8.ΥΔΡΑΪΚΟΣ          3          0          0          3          15-36   0

Σκόρερ

12 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 9 Πανταζόπουλος (ΝΗΡΕΑΣ), Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 7 Κοπελιάδης (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), Μπιτάτζε (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), Χαλατζιάν (ΝΟ ΧΙΟΥ)

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*18.00 Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου  ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Ανδρέας Μοίραλης, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*19.00 Δημοτικό Σεράφειο     ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Χρήστος Κουρτίδης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Στις 9 Νοεμβρίου:

*ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ DOMUS ERGO

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Η Βαθμολογία

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      3          3          0          0          48-23   9

-.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ     3          3          0          0          40-21   9

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ          3          2          0          1          27-17   6

-.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ           3          2          0          1          29-33   6

5.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ           3          1          0          2          29-36   3

-.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO     3          1          0          2          23-33   3

7.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                 3          0          0          3          20-35   0

8.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                 3          0          0          3          19-37   0

Σκόρερ

11 Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ), 9 Παπασηφάκης (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), 8 Γιαννόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Καρούντζος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ), Τοτ (ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ)

Πηγή: koe.org.gr