Με ανατροπή η Βουλιαγμένη επί της ΑΕΚ!

Τρόμαξε την Βουλιαγμένη η ΑΕΚ στην 22η και τελευταία αγωνιστική της Α1 γυναικών! Αν και βρισκόταν πίσω στο πρώτο ημίχρονο, η Βουλιαγμένη κατάφερε να επιστρέψει και ξέφυγε από ένα πολύ αγχωτικό ματς, παίρνοντας την νίκη με 14-9. Η ομάδα της Κικής Λιόση πήγε να κάνει την μεγάλη έκπληξη, καθώς βρέθηκε να προηγείται μέχρι και 7-4 στο ημίχρονο, ενώ ο ΝΟΒ επέστρεψε στο δεύτερο μισό και όχι μόνο ισοφάρισε σε 7-7, αλλά μετά από αρκετή ώρα παιχνιδιού κατάφερε να προηγηθεί, αρχικά με 8-7 σε τετ α τετ της Ιωάννας Χυδηριώτη και μετέπειτα με 9-7 με τελείωμα της Τανκέεβα.

Η ΑΕΚ προσπάθησε να πλησιάσει ξανά, μειώνοντας σε 9-8, όμως η Διαμαντοπούλου σημείωσε το 10-8 για τις γηπεδούχες. Τρία λεπτά πριν το τέλος, η ομάδα της Άντι Μελιδώνη βρισκόταν μπροστά με 14-8, έχοντας τρέξει ένα παραπάνω από εντυπωσιακό σερί 11-1.

Η Βουλιαγμένη «κλείδωσε» την 3η θέση της βαθμολογίας, έχοντας 53 βαθμούς σε 22 παιχνίδια, ενώ η ΑΕΚ θα τερματίσει 5η, αν αναμενόμενα ο Πανιώνιος ηττηθεί από τον Εθνικό· έχοντας 37 βαθμούς σε ισάριθμους αγώνες.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΕΚ 14-9

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Άντι Μελιδώνη): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Χυδηριώτη 2, Μουστακαρία, Γιαννοπούλου 2, Ριντζ 1, Τανκέεβα 1, Μαρία Πάτρα 1, Καλαϊτζή, Διαμαντοπούλου 4, Σάντα 3, Αγγελίδη, Ειρήνη Πάτρα, Πιοβάν, Ανδρεάδη

ΑΕΚ (Κική Λιώση): Αρχοντάκη, Πασκάλ 3, Κάσσαρη, Λούδη Α., Γαβαλά, Μαστρόκαλου, Μιχαηλίδου, Στρατηδάκη 2, Κώτσια 4, Τσιμάρα Ευφ., Τσιμάρα Ευδ. , Γροζοπούλου, Τσουρή, Κοβάσεβιτς, Βαμβακάρη