Σημαντικές περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών. Στον Α’ Όμιλο ο ΝΟ Χανίων υποδέχεται τον ΝΟ Χίου σε κομβικό παιχνίδι για τις δύο ομάδες που επιδιώκουν το θετικό αποτέλεσμα. Από εκεί πέρα ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ΑΝΟ Γλυφάδας μετά το σπουδαίο διπλό κόντρα στη Γιουγκ Ντουμπρόβνικ στη Κροατία, ενώ ο Παναθηναϊκός φιλοξενεί το νεοφώτιστο ΝΟ Πατρών, ενώ ο ΓΣ Περιστερίου σε ενδιαφέρον παιχνίδι αντιμετωπίζει στην έδρα του, τον Απόλλων Σμύρνης που θέλει να συνεχίζει την ανοδική πορεία.

Στο Β’ Όμιλο ο ΝΟ Βουλιαγμένης αντιμετωπίζει στη Θεσσαλονίκη τον ΟΦΘ, ενώ ο Εθνικός Πειραιά υποδέχεται σε ένα μεγάλο παιχνίδι τον Υδραϊκό με τις δύο ομάδες να επιδιώκουν το θετικό αποτέλεσμα. Από εκεί και πέρα ο ΑΟ Παλαιού Φαλήρου υποδέχεται τον πρωτοπόρο και αήττητο Πανιώνιο, η ΑΕΚ φιλοξενεί τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι των δικεφάλων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο, 4/11

*15.30 Εθνικό Χανίων            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΧΙΟΥ

Διαιτητές: Σπύρος Αχλαδιώτης, Κώστας Κυράνης

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Ιάκωβος Κουμής

*16.30 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα         ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Διαιτητές: Στάθης Κόκκινος, Ηλίας Μπαλαμπάνης

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

*17.00 Δημοτικό Γουδή         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

Διαιτητές: Γιώργος Κραβαρίτης, Αιγέας Παντελής

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης

Κυριακή, 5/11

*17.00 Δημοτικό Περιστερίου           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Διαιτητές: Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Μαρία Δασκαλοπούλου

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     122-35 18

2.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ    82-46   15

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 62-56   13

4.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 52-51   12

………………………………………..

5.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 55-60   7

6.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ          36-76   3

-.ΝΟ ΧΙΟΥ     47-96   3

8.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ          49-85   0

ΣΚΟΡΕΡ

21 Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ), 19 Φώσκολος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), 18 Γενηδουνιάς (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Γκουσάροφ (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο, 4/11

*14.30   Ποσειδώνιο        ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Διαιτητές: Μιχάλης Μονιούδης, Γιώργος Αγγελίδης

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Αλυτάρχης: Γιώργος Βορδουνάς

*15.00   Εθνικό Πειραιά ΕΘΝΙΚΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ

Διαιτητές: Γιώργος Σταυρίδης, Κώστας Βασιλείου

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

*18.00   Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου      ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Διαιτητές: Μανώλης Παϊρακταρίδης, Μιχάλης Μάρκοβιτς

Παρατηρητής: Ανέστης Κωνσταντινίδης

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*18.30   Δημοτικό Αλίμου             ΑΕΚ – ΠΑΟΚ DOMUS ERGO

Διαιτητές: Μιχάλης Μπιράκης, Ανδρέας Μοίραλης

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ    88-46     18

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ    87-55     15

3.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO   76-64     12

4.ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ            53-69     8

………………………………………………………………..

5.ΕΘΝΙΚΟΣ          61-61     7

6.ΑΕΚ                    49-56     6

7.ΥΔΡΑΪΚΟΣ        54-64     4

8.ΟΦΘ                  40-93     0

ΣΚΟΡΕΡ

19 Καρακάσης (ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ), 17 Ντέλιτς (ΠΑΟΚ DOMUS ERGO), Παπασηφάκης (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)