Ήττα στις λεπτομέρειες για τον πολύ ανταγωνιστικό Υδραϊκό!

by ΓΙΩΡΓΟΣ ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ

Στο πρώτο του παιχνίδι απέναντι στην Τενερίφη για το Challenger Cup, ο Υδραϊκός ηττήθηκε με 13-10.

Η ομάδα του Νίκου Καραμάνη παρουσίασε ένα πολύ καλό πρόσωπο για μεγάλο παιχνίδι του αγώνα, με τους Ισπανούς να παίρνουν την νίκη στις λεπτομέρειες στο τελευταίο οκτάλεπτο. Η Τενερίφη του Ντίαθ Μπενασάρ μπήκε δυναμικά στην αναμέτρηση, παίρνοντας προβάδισμα βραχείας κεφαλής στο πρώτο οκτάλεπτο ενώ στη συνέχεια το επέκτεινε χωρίς να μπορέσει να ξεφύγει, πηγαίνοντας στο ημίχρονο προηγούμενη με 8-6. Το τρίτο οκτάλεπτο είχε παρόμοια εικόνα με το τελευταίο μέρος να ξεκινά με αντεπίθεση του Υδραϊκού, φτάνοντας το ματς στο γκολ με 10-11 χάρη σε γκολ του Φώτη Μπλάνη στο 4:24 πριν τη λήξη, όμως η ομάδα του πρώην «ερυθρόλευκου» Αλμπέρτο Εσπανιόλ κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 13-10. Πρώτος σκόρερ για τον Υδραϊκό ήταν ο Τόι Σουζούκι με τρία τέρματα.

Επόμενη αναμέτρηση για τον ελληνικό σύλλογο είναι απέναντι στη Γαλατάσαράι το Σάββατο 12 Νοεμβρίου στις 18:00.

Τα οκτάλεπτα: 3-4, 3-4, 2-3, 2-2