Με αγώνες σε έξι από τους 14 Ομίλους της διοργάνωσης, ξεκίνησε την Παρασκευή (8/2) το βράδυ η Α’ προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων. Οι αγώνες σε επτά ακόμη Ομίλους θα ανοίξει αύριο Σάββατο (9/2). Αυτό το τριήμερο (μέχρι και την Κυριακή 10/2) θα ολοκληρωθούν οι 13 από τους 14 Ομίλους, ενώ οι αγώνες του Β’ Ομίλου Βόλου θα γίνουν το διήμερο 15-16/2.

Σημειώνουμε ότι από κάθε Όμιλο ΔΕΝ προκρίνεται στην επόμενη (Β’) φάση μόνο η τελευταία ομάδα της τελικής κατάταξης.

Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας την Παρασκευή:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Ηλυσιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 2-8, Εθνικός Πειραιά – Παλαιό Φάληρο 2-18.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΝΕ Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 6-16.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ – ΠΑΟΚ 2-24, ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 17-5.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 27-3, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 18-6.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 13-1, ΟΦΗ – Πλιτς Πλατας 2-10.

ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Κολυμβητήριο Σερρών):

ΝΟ Καβάλας – ΧΑΝΘ 12-6, Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 4-9.

Την Ειδική Προκήρυξη και το αναλυτικό Πρόγραμμα της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων μπορείτε να τα δείτε ΕΔΩ.

Με αγώνες σε έξι από τους 14 Ομίλους της διοργάνωσης, ξεκίνησε την Παρασκευή (8/2) το βράδυ η Α’ προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων. Οι αγώνες σε επτά ακόμη Ομίλους θα ανοίξει αύριο Σάββατο (9/2). Αυτό το τριήμερο (μέχρι και την Κυριακή 10/2) θα ολοκληρωθούν οι 13 από τους 14 Ομίλους, ενώ οι αγώνες του Β’ Ομίλου Βόλου θα γίνουν το διήμερο 15-16/2.

Σημειώνουμε ότι από κάθε Όμιλο ΔΕΝ προκρίνεται στην επόμενη (Β’) φάση μόνο η τελευταία ομάδα της τελικής κατάταξης.

Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας την Παρασκευή:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Ηλυσιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 2-8, Εθνικός Πειραιά – Παλαιό Φάληρο 2-18.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΝΕ Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 6-16.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ – ΠΑΟΚ 2-24, ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 17-5.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 27-3, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 18-6.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 13-1, ΟΦΗ – Πλιτς Πλατας 2-10.

ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Κολυμβητήριο Σερρών):

ΝΟ Καβάλας – ΧΑΝΘ 12-6, Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 4-9.

Την Ειδική Προκήρυξη και το αναλυτικό Πρόγραμμα της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων μπορείτε να τα δείτε ΕΔΩ.

Πηγή: ΚΟΕ

Facebook Comments