Συνεχίζεται με αμείωτο ενδιαφέρον το Πρωτάθλημα της Α1 Ανδρών, με πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα για το Σάββατο (23/10). Συγκεκριμένα:

  • (Δημοτικό Βόλου)        14.00   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ανδρέας Μοίραλης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

  • (Λαιμός ΝΟΒ)              14.30   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Ναταλία Μαρκοπούλου, Αιγέας Παντελής)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

  • (Ποσειδώνιο)              15.00   ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

  • (Εθνικό Πειραιά)         15.00   ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΟΚ (Γιώργος Σταυρίδης, Μιχάλης Μπιράκης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV

  • (Δημοτικό Γουδή)       16.00   ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ανδρέας Κατσώνης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

  • (Δημοτικό Ηλιούπολης)           17.00   ΑΕΚ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Μπουδραμής, Ανέστης Κωνσταντινίδης)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλης

  • (Δημοτικό Αλίμου)                18.00   ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Γιώργος Σταυρίδης, Γρηγόρης Σπανούδης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

  • (Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου)     18.30   ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Γιώργος Στεφανάκης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Έπειτα από 3 Αγωνιστικές, οι Βαθμολογίες κάθε Ομίλου έχουν διαμορφωθεί ως εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ        3          51-20   9

-.ΑΕΚ                       3          40-26   9

3.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.       3          47-36   6

-.ΕΘΝΙΚΟΣ               3          36-29   6

5.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ     3          30-38   3

-.ΠΑΟΚ                     3          31-41   3

7.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ      3          25-45   0

8.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ    3          25-50   0

 

ΣΚΟΡΕΡ

12 Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 11 Κριγιέστορατς (ΑΕΚ), 10 Κεχαλάρης (ΠΑΟΚ), Μιγιούσκοβιτς (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Σολανάκης (ΑΠΟΛΛΩΝ), Τσαταλιός (ΑΕΚ)

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         3          55-19   9

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                     3          43-22   9

3.ΥΔΡΑΪΚΟΣ                       2          26-16   6

-.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ              3          36-36   6

5.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              3          25-28   3

6.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                     3          29-46   0

-.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                      2          17-40   0

8.ΝΟ ΧΙΟΥ                          3          18-42   0

 

ΣΚΟΡΕΡ

13 Μοσκόφ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 11 Τοτ (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), 9 Γκιουβέτσης (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Δήμου Δ. (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), Παπασηφάκης (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

Πηγή: koe.org.gr

Facebook Comments