Γρηγοριάδης στο Aquafeed24: «Κλείσαμε καλά τα κενά μας»!

Ο τερματοφύλακας του «Αυτοκράτορα» Ιάσονας Γρηγοριάδης μιλά αποκλειστικά στο #Aquafeed24 για την σπουδαία νίκη επί του ΠΑΟΚ στο Ποσειδώνιο!

Με μία μεγάλη νίκη έφυγε ο Εθνικός από την Θεσσαλονίκη, επικρατώντας του ΠΑΟΚ με 6-4 στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο. Ο «Αυτοκράτορας» βρέθηκε να προηγείται μέχρι και 5-1 σε ένα παιχνίδι που κρατήθηκε αρκετά χαμηλά στο σκορ, με την ομάδα του Πειραιά αλλά και τον «Δικέφαλο» του Βορρά να παίζουν πολύ δυνατή άμυνα!

Ο Εθνικός, μετά τις δύο μεγάλες νίκες που πέτυχε πριν τα Χριστούγεννα απέναντι σε ΑΕΚ (7-6) και Παλαιό Φάληρο (11-5), ξεκινάει ιδανικά το 2022 με μία ακόμα μεγάλη νίκη και εκμεταλλευόμενος την ήττα της «Ένωσης» από τον Απόλλων, βρίσκεται πλέον στην τρίτη θέση του Α’ ομίλου πίσω από Ολυμπιακό και Απόλλωνα έχοντας 24 βαθμούς, ενώ όλα δείχνουν πως το σύνολο του Φάνη Κουντουδιού δεν απέχει και πολύ από τα πλέι οφ.

Ο πορτιέρο της ομάδας του «Αυτοκράτορα», Ιάσονας Γρηγοριάδης, μίλησε αποκλειστικά στο Aquafeed24 σχετικά με την πολύ μεγάλη νίκη της ομάδας του και το προβάδισμα που έχτισε στην επίθεση.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Καταφέραμε και χτίσαμε ένα προβάδισμα 1-5 στην τέταρτη περίοδο παίζοντας σωστή άμυνα και κλείνοντας τα κενά μας πολύ καλά, οπότε η τελευταία περίοδος νομίζω είχε διαδικαστικό χαρακτήρα! Και ο ΠΑΟΚ έπαιξε αρκετά καλά στην άμυνα, αλλά άργησε αρκετά να βρει λύσεις στην επίθεση, οπότε κάπως έτσι φτάσαμε εμείς στην νίκη».