Για γέλια η LEN: Εκτός Top γκολ ημιτελικών το αριστούργημα Γενηδουνιά! (VID)

Αμέσως μετά την ολοκλήρωση των δύο ημιτελικών το βράδυ της Παρασκευής, με τον Ολυμπιακό και τη Φερεντσβάρος να προκρίνονται στον μεγάλο τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, η Ευρωπαϊκή ομοσπονδία ανακοίνωσε τα 4 καλύτερα γκολ των ημιτελικών!

Και αν για όλον τον κόσμο της υδατοσφαίρισης το γκολ του Γενηδουνιά ήταν ένα αριστούργημα, σε τελευταίο λεπτό ενός τέτοιου αγώνα, για τη LEN δεν άξιζε καν να συμπεριληφθεί!

Τα… καλύτερα γκολ:

Του Βίνκελχορστ που μείωσε σε 4-5 στον αγώνα Ανόβερο – Μπρέσια στην τρίτη περίοδο, του Λόρεν Φάτοβιτς που έκανε το 7-5 κόντρα στη Sport Management στο τελευταίο οκτάλεπτο, του Ντένες Βάργκα της Φερεντσβάρος που κλείδωσε την πρόκριση των «Μαγυάρων» στον τελικό (9-7) στον αγώνα με τη Μπαρτσελονέτα και τέλος του Ματέο Αϊκάρντι της Προ Ρέκο που ισοφάρισε σε 11-11 τον Ολυμπιακό!

Θα μας κουφάνουν εντελώς εδώ στο Ανόβερο…