ΦΟΒΕΡΟ ντέρμπι στα Χανιά και διπλό Π.Φαλήρου στο φινάλε!

Όπως αναμενόταν, έτσι και έγινε στο ντέρμπι της Κρήτης ανάμεσα στον Ναυτικό Όμιλο Χανίων και τον ΑΟΠ Φαλήρου, με την ομάδα του Αργύρη Θεοδωρόπουλου να παίρνει ένα σπουδαίο διπλό με σκορ 9-10, χάρη σε γκολ στα 38 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του νεαρού Κούκουνα, ενώ οι γηπεδούχοι του Μάνθου Βουλγαράκη δεν κατάφεραν στην τελευταία επίθεση (στα ίσα), να ισοφαρίσουν.

Έτσι, ο ΑΟΠΦ, έκανε το 2/2 στο πρωτάθλημα, ενώ τα Χανιά δεν έχουν συγκομιδή, παρότι το Σάββατο βρέθηκαν πολύ κοντά στο πρώτο τους θετικό αποτέλεσμα.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό καθ’ όλη τη διάρκεια του, με τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES να παίρνει το προβάδισμα με 4-3 στην πρώτη περίοδο ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε ισόπαλο με σκορ 5-5. Στο τρίτο οκτάλεπτο το Παλαιό Φάληρο μπήκε σε θέση οδηγού στο σκορ, καταφέρνοντας εν τέλει να φτάσει στη νίκη, με τον Γιάννη Μαζοκοπάκη να ισοφαρίζει σε 9-9 περίπου 2:30 πριν το τέλος, αλλά ο Κούκουνας έδωσε τη νίκη στον ΑΟΠΦ με 9-10.

Η απουσία του Βραζιλιάνου Ντα Σίλβα ήταν πολύ σημαντική για την ομάδα του Μάνθου Βουλγαράκη, καθώς ο ΝΟΧ υστέρησε σε λυσεις στη θέση του φουνταριστού. Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Τοτ για τον ΑΟΠ Φαλήρου με τέσσερα τέρματα κόντρα στην πρώην ομάδα του.

ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES -ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 9-10

Διαιτητές: Μοίραλης – Πολυχρονόπουλος

Οκτάλεπτα: 4-3, 1-2, 1-2, 3-3

ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES (Μάνθος Βουλγαράκης): Λεβεντάκης, Σπάχιτς, Πολύζος, Μητράκης, Αγιωργούσης 2, Μπατάκης, Νικολαΐδης 1, Χαριτάκης 3, Γράσσος, Σολεϊμάνιπακ 2, Παππάς, Μαζοκοπάκης 1, Κουτρουλάκης, Τζανακάκης, Μαραγκουδάκης.

Παλαιό Φάληρο (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Γαλανίδης, Κόκκινος, Θαλασσινός, Κόχειλας 1, Κουρλιάφτης 1, Τοτ 4, Παπαδόπουλος 1, Ραντούλοβιτς, Μαυράκης, Λιαπάκης 1, Κούκουνας 1, Καλής 1, Παρτσόγλου, Παγουλάτος, Αποστολάκος