ΦΟΒΕΡΟ διπλό του Π.Φαλήρου στη Θεσσαλονίκη!

Μεγάλη νίκη για το Π.Φάληρο στη Θεσσαλονίκη, καθώς η ομάδα του Τεό Λοράντου πέρασε από το «Ποσειδώνιο» επικρατώντας 4-6 του ΠΑΟΚ για την 3η αγωνιστική.

ΠΑΟΚ – ΑΟΠΦ 4-6

Πολύ έξυπνα, ο ΑΟΠΦ περιόρισε τα ατού της ομάδας του Πάνου Βέργου και βγάζοντας περισσότερη ενέργεια πήρε το τρίποντο, σε συνδυασμό με την παρουσία του νεαρού Μητράκη στο τέρμα του.

Αυτή είναι η δεύτερη διαδοχική νίκη για τους παίκτες του Λοράντου (6), σε αντίθεση με τον ΠΑΟΚ που έχει τρεις σερί ήττες (0) και ακόμη δεν μπορεί να αποδώσει αυτά που μπορεί, βάσει των ονομάτων που έχει στο ρόστερ του.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν σε κακή ημέρα επιθετικά, ενώ ο τρόπος που αμύνεται το Π.Φάληρο όσον αφορά τα μπλοκ αλλά και το λιγότερο, δεν άφηνε πολλά περιθώρια στον ΠΑΟΚ να απειλήσει ορθολογικά.

Μάλιστα, το σκορ θα μπορούσε να έχει πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις αν ο Τζωρτζάτος δεν έλεγε δύο σημαντικά «όχι» στα τελευταία λεπτά του αγώνα, αρχικά σε τετ α τετ του Τρούλου και έπειτα σε κόντρα 1-0 του Τσολακούδη, αμφότεροι ωστόσο είχαν σκοράρει νωρίτερα.

Το παιχνίδι είχε χαμηλή παραγωγικότητα, με το Π.Φάληρο να προηγείται 1-2 στο πρώτο οκτάλεπτο με Γαρδίκα και Βιτέλλα, ενώ το σκορ είχε ανοίξει ο Σολεϊμάνιπακ.

Στη συνέχεια, ο Ζάτοβιτς ισοφάρισε σε 2-2, όμως Τρούλος και Ρομπόπουλος έθεσαν και πάλι σε ρόλο «αφεντικού» τους φιλοξενούμενους.

Ο Παυλίδης στην τρίτη περίοδο μείωσε, ωστόσο ένα γκολ του Τοράκη στο παραπάνω και ένα του Τσολακούδη κόντρα στην πρώην ομάδα του έγειραν την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας του Λοράντου, ενώ ο ΠΑΟΚ κατάφερε να μειώσει σε 4-6 με τον Χαραλαμπόπουλο.

Οκτάλεπτα: 1-2, 1-2, 1-2, 1-0

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Τζωρτζάτος, Σαρησάββας, Ζάτοβιτς 1, Κόχειλας, Κουλούρης, Βοζίκης, Κεχαλάρης, Καρούντζος, Παυλίδης 1, Σολεϊμάνιπακ 1, Χαραλαμπόπουλος 1, Μουρατίδης, Μανθογιάννης, Τάτσης, Παπαδομανωλάκης.

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου (Τεό Λοράντος): Κατσαγούνος, Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 1, Αλαφραγκής, Βιτέλλας 1, Τοράκης 1, Τσολακούδης 1, Ρομπόπουλος 1, Αλεξίου, Τρούλος 1, Μητράκης.