Η 6η και τελευταία αγωνιστική της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, διεξάγεται το ερχόμενο Σάββατο (2/4) με το ακόλουθο πρόγραμμα:

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης       12.30   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ 3

*Ποσειδώνιο   14.00   ΠΑΟΚ ERGO DOMUS – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιώργος Αγγελίδης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

*Δημοτικό Γουδή         17.00   ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Χρήστος Κουρτίδης, Μανώλης Παϊρακταρίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*Δημοτικό Σεράφειο   18.00   ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Μιχάλης Μπιράκης, Ανέστης Κωνσταντινίδης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Δημοτικό Αλίμου        18.00   ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Νίκος Μπουδραμής, Σπύρος Αχλαδιώτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

*Ιωνικό / Χίος  18.00   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Κώστας Κυράνης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

*Εθνικό Βόλου            18.00   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ανδρέας Μοίραλης, Στέφανος Βόσικας)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

*Δημοτικό Αλίμου        19.30   ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΕΚ (Γιώργος Σταυρίδης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

ΟΜΙΛΟΣ G1

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                  70-48   55

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         58-56   46

3.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                    52-61   39

4.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ        54-69   37

ΟΜΙΛΟΣ G2

1.ΥΔΡΑΪΚΟΣ            54-39   39

-.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ    49-48   39

3.ΕΘΝΙΚΟΣ              60-58   34

4.ΑΕΚ                     30-48   30

ΟΜΙΛΟΣ G3

1.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ    63-42   28

2.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ          54-56   25

3.ΠΑΟΚ                  55-45   24

4.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  33-62   9

ΟΜΙΛΟΣ G4

1.ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ   49-29   21

2.ΝΟ ΧΙΟΥ                        53-32   20

3.ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    43-50   4

4.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                   28-62   1

ΣΚΟΡΕΡ

72 Γούνας (ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ), 68 Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 55 Μιγιούσκοβιτς (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 54 Παπασηφάκης (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), 50 Μοσκόφ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 48 Γενηδουνιάς (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Δήμου (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 47 Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ), 44 Φιλίποβιτς (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 43 Αράγια (ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ)

Facebook Comments