FINAL 8 Νέων Ανδρών: Πρωταθλητής ο ΝΟ Βουλιαγμένης!

Στην κορυφή το σύνολο του Γιώργου Χατζηδάκη!

Πρωταθλητής Ελλάδος στην κατηγορία Νέων Ανδρών είναι ο ΝΟ Βουλιαγμένης καθώς επικράτησε με 12-8 του ΠΑΟΚ στο μεγάλο τελικού της τελικής φάσης του πρωταθλήματος που πραγματοποιήθηκε στο κολυμβητήριο του Λαιμού. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Δημήτρης Χατζής που σημείωσε τέσσερα τέρματα, ενώ τρία πρόσθεσε οι Γεράσιμος Σπηλιόπουλος και Σεμίρ Σπάχιτς. Από την πλευρά τους οι Θεσσαλονικείς είχαν πρώτο σκόρερ τον Σάλεχ με τρία γκολ.

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΠΑΟΚ 12-8

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΝΟ Βουλιαγμένης μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση αφού προηγήθηκε με 3-1 στο πρώτο οκτάλεπτο, ενώ διατήρησε το προβάδισμα των δύο τερμάτων (6-4) στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα του Λαιμού συνέχισε στο ίδιο ρυθμό και στη τρίτη περίοδο αφού διεύρυνε το προβάδισμα στα τέσσερα γκολ (10-6) εξασφαλίζοντας ουσιαστικά τον τίτλο του πρωταθλητή.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 3-3, 4-2, 2-2

ΝΟ Βουλιαγμένης (Γιώργος Χατζηδάκης): Λεβαντής, Αλευράς, Καστρινάκης, Μπελέσης, Καραγιάννης, Λεγάκης, Σπηλιόπουλος 3, Σαπουνάκης, Δρίτσας 1, Κωνσταντόπουλος 1, Σπάχιτς 3, Πατσιλινάκος, Γιαννόπουλος Δαμδημόπουλος, Χατζής 4

ΠΑΟΚ (Γιάννης Παπαγιαννάκης): Πατσίκας, Κεχαλάρης, Μανθογιάννης 2, Καρατζάς Σπ. 1, Καπράγκος 1, Λασκαρίδης 1, Πασματζής, Οικονομόπουλος, Καρατζάς Οδ., Ράπτης, Λεωνιδάκης, Σάλεχ 3, Βέκρης, Τσούνας, Μπιμπλιάς