ΕΘΝΙΚΟΣ- ΝΕΠ: Ποδαρικό με το δεξί οι γυναίκες του Εθνικού το 2022

Η γυναικεία ομάδα του Εθνικού νίκησε το απόγευμα του Σαββάτου (16:00) τη ΝΕ Πατρών με 10-4 στο Παπαστράτειο για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για ένα ημίχρονο, κλείνοντας με σκορ 5-4 υπέρ των κυανόλευκων. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μάρκο Μίσιτς ανέβασε στροφές, ιδιαίτερα στην άμυνα, αφού δεν δέχθηκε κανένα γκολ στα δύο εναπομείναντα οκτάλεπτα ,ενώ παράλληλα σκόραρε άλλα 5. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Εθνικός είχε εντυπωσιακό πλουραλισμό στην επίθεση αφού τα 10 γκολ που πέτυχε η ομάδα, τα σημείωσαν 8 διαφορετικές σκόρερ.

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-3, 4-0, 1-0

ΕΘΝΙΚΟΣ NOBELHELLAS (Μάρκο Μίσιτς): Σωτηρέλη, Καραμπέτσου 1, Χαραλαμπίδη Ιωάννα 2, Ελληνιάδη 1, Κοντονή 2, Μπάκοτς 1, Χατζηκυριακάκη,  Μπενέκου Αλκ. 1,  Ρακιντζή 1, Χαραλαμπίδη Στεφ., Μπενέκου Ι., Μπερίκου 1, Φερεντίνου, Γκότζια, Λαλούση.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Κωνσταντίνος Σακκαλής): Γιαννακέα, Μιχαλάτου, Σάντσεζ Λορένα, Παρασκευοπούλου, Πετάση 1, Κουρέτα 1, Σαπκίνα, Σχίζα, Ζοφώλη, Ντάσιου 1, Κρίνα,  Νιαρχάκου 1, Παπαϊωάννου, Ζαφειράκη, Κεπενού.

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Βόσικας

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης