«Επτάσφαιρη» Νίνου και νικηφόρος συνέχεια για τον ΑΝΟ Γλυφάδας!

Με πολύ καλή εμφάνιση και αδιαπέραστη άμυνα για τουλάχιστον ένα ημίχρονο η Γλυφάδα κέρδισε τη ΝΕ Πατρών με 17-7.

Η ομάδα του Θεόδωρου Ανδρεάκου μπήκε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι μοιάζοντας ανίκητη σε άμυνα και επίθεση, φτάνοντας στο ημίχρονο προηγούμενη 11-0. Σε τρομερή μέρα εκτελεστικά ήταν η περσινή πρώτη σκόρερ της Α1 Ειρήνη Νίνου η οποία σημείωσε 7 τέρματα. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μιχάλη Λαζαρίδη ισορρόπησε την εικόνα του αγώνα χωρίς όμως να μπορέσει να κάνει κάτι για να το αλλάξει. Με αυτή τη νίκη ο ΑΝΟΓ έφτασε τους 13 βαθμούς στο πρωτάθλημα ενώ η ΝΕΠ έμεινε στους 6.

Την προσεχή Πέμπτη 17 Νοεμβρίου ξεκινάει τους αγώνες του στον πρώτο προκριματικό γύρο του LEN Women’s Champions League, και σε όμιλο που θα φιλοξενήσει στη Σχολή Ευελπίδων.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 17-7

Τα οκτάλεπτα: 6-0, 5-0, 2-4, 4-3

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR (Θοδωρής Ανδρεάκος): Καρύτσα, Νίνου Παν., Μουστακαρία, Γουλβς 2, Γρηγοροπούλου, Νίνου Ειρήνη 7, Αντωνιάδη 1, Κανελλλοπούλου 1, Κούλχαας, Φουντωτού 3, Κατσώνη, Κοντογιάννη 3, Τσιάρα, Κακίδη, Μαδένογλου.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη 1, Ζοφώλη, Αναστασίου, Ευφρ. Τσιμάρα 1, Μπαλάτσα 1, Πετάση, Κουρέτα 1, Μοίραλη, Κοντάκου, Δημ., Ντάσιου 1, Νιαρχάκου 1, Στέενμπεκ, Κεπενού, Ρακ 1.

Διαιτητές: Βόσικας, Παντελής

Αλυτάρχης: Βούλα Κοζομπόλη & Δήμητρα Ασιλιάν