Επανήλθε στη 2η θέση!

Με αποτελεσματική και πιεστική άμυνα για τρία οκτάλεπτα, ο ΝΟ Βουλιαγμένης κατάφερε να επικρατήσει του Π.Φαλήρου στο εξ αναβολής παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής της Α1 ανδρών.

Η ομάδα του Χέρβο Κόλιανιν, επικεντρώθηκε σε ακόμη έναν αγώνα στο να κρατήσει χαμηλά την αντίπαλη επίθεση και το κατάφερε, παίρνοντας την εντός έδρας νίκη με σκορ 10-7, ενώ στο ημίχρονο είχε πάρει διαφορά 7-1.

Σημειώνεται, ότι στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης ο ΑΟΠΦ κατάφερε να σκοράρει τρία (!) γκολ και να μειώσει αισθητά τη διαφορά.

Με αυτό το τρίποντο ο ΝΟΒ προσπέρασε τον Απόλλωνα Σμύρνης και έχει πια 40 έναντι 39 της ομάδας του Γιάννη Κατρουζανάκη. Από την άλλη, το νεανικό σύνολο του Τεό Λοράντου παρέμεινε στους 16 βαθμούς και τη ζώνη των Πλέι Άουτ.

Αρκετά νεαρά παιδιά αγωνίστηκαν και από τις δύο ομάδες, με τον Μητράκη να αγωνίζεται στην εστία του ΑΟΠΦ στη θέση του Κατσαγούνου στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ ο Ανδρεάδης πέρασε στο παιχνίδι για τους γηπεδούχους στο 4ο οκτάλεπτο του αγώνα στη θέση του Χρύσανθος.

Πρώτοι σκόρερ του αγώνα ήταν οι Δημήτρης Τίγκας και Μπάμπης Τρούλος με τρία γκολ έκαστος.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 10-7

Τα οκτάλεπτα: 2-0 , 5-1 , 1-1 , 2-5

ΝΟ Βουλιαγμένης (Χρβόγιε Κόλιανιν): Χρύσανθος, Μπάσιτς 1, Καλογερόπουλος 1, Γκιουβετσής 1, Κουρούβανης, Γούβης 1, Αφρουδάκης 1, Δήμου, Ποντικέας, Καπετανάκης, Τίγκας 3, Σολανάκης 2, Χριστοφορίδης, Σταμέλος, Ανδρεάδης

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου (Τεό Λοράντος): Κατσαγούνος Δ., Γωνιωτάκης, Γαρδίκας, Αλαφραγκής, Βιτέλλας 1, Τοράκης, Τσολακούδης 1, Ρομπόπουλος, Αλεξίου, Τρούλος 3, Ντε Σόουζα, Δήμου 2, Κατσαγούνος Γ., Μητράκης

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Κατσώνης

Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιαννέλλης