Εντυπωσιακή εμφάνιση και «αγκαλιά» με την Α1 ο Νηρέας Χαλανδρίου!

Ένα βήμα μακριά από την άνοδο στην Α1 ανδρών βρίσκεται ο Νηρέας Χαλανδρίου, ο οποίος επικράτησε της Τρίαινας Βούλας με 12-6 στον πρώτο ημιτελικό στην Α2 ανδρών.

Οι παίκτες του Νίκου Καραμάνη ξεκίνησαν πολύ καλύτερα στο παιχνίδι, προηγήθηκαν με 4-1, με την Τρίαινα να καταφέρνει να πλησιάσει έως το 4-3. Το προβάδισμα επεκτάθηκε για τους φιλοξενούμενους, μπήκαν μπροστά με 7-3, στη συνέχεια με 8-4 και κράτησαν την διαφορά σταθερά στα τρία γκολ και πάνω. Στην τελευταία περίοδο, η ομάδα του Γιώργου Πουλιόπουλου κατάφερε να μειώσει έως το 9-6 με γκολ του Σπύρου Γαβαλά, από εκεί και έπειτα το Χαλάνδρι σκόραρε για το 10-6 και κράτησε την διαφορά μέχρι τα τελευταία λεπτά, όπου δύο συνεχόμενα γκολ του Μάριου Χάλαρη διαμόρφωσαν το τελικό 12-6.

Η άμυνα των φιλοξενούμενων ήταν πολύ καλή, με τα μπλοκ να σώζουν αρκετές ευκαιρίες που είχαν να δεχθούν γκολ, ενώ στην επίθεση χτύπησαν κυρίως στην κόντρα, έχοντας πολύ καλά ποσοστά και στον παίκτη παραπάνω. Η Τρίαινα, από την άλλη, αγωνίζεται στα τελευταία ματς χωρίς τον απαραίτητο αριθμό προπονήσεων και ο ρυθμός χάνεται μετά από ένα σημείο.

Το επαναληπτικό παιχνίδι θα διεξαχθεί στο Χαλάνδρι την Παρασκευή (20/05) στις 20:45.

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 6-12

Οκτάλεπτα: 1-4, 2-1, 2-3, 1-4