ΈΛΛΗΝΑΣ ΘΕΟΣ! Τρελαίνει την Ευρώπη ο Βαζαίος!!!!

30 λεπτά μετά την κούρσα του στα 100μ. μικτή ατομική και το χάλκινο μετάλλιο που κατέκτησε σε αυτή με Πανελλήνιο ρεκόρ, ο Ανδρέας Βαζαίος, έπεσε σε έναν ακόμη τελικό και συγκεκριμένα στα 200μ. πεταλούδα!

Ο Έλληνας πρωταθλητής μπήκε στον τελικό με χρόνο 1:52.60 και στην τελευταία του κούρσα στο Πανευρωπαϊκό της Γλασκόβης σημείωσε επίδοση 1:50.23 και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο!!!!

Ο Βαζαίος φεύγει από τη Γλασκόβη με τρία μετάλλια, δύο χρυσά και ένα χάλκινο, έχοντας αφήσει το αποτύπωμα του στη διοργάνωση, ενώ ειλικρινά στην τελευταία του κούρσα μας σήκωσε από τις θέσεις μας! Ο αθλητής του Αλέξανδρου Νικολόπουλου φυσικά σημείωσε ένα απίστευτο Πανελλήνιο ρεκόρ, κάνοντας ασύλληπτο δεύτερο 50άρι στην κούρσα, την ώρα που στα πρώτα 50μ. ήταν εκτός μεταλλίων! Στο τέλος, τους άφησε άπαντες να δούνε τη σκόνη του!!! Βιονικός!