Έκλεισε με νίκη την κανονική περίοδο ο ΑΝΟΓ κόντρα στην ΑΕΚ!

Για τα Πλέι Οφ του πρωταθλήματος προετοιμάζεται η ομάδα γυναικών του ΑΝΟ Γλυφάδας, καθώς τα κορίτσια του Ορέστη Σαλάχα κέρδισαν 9-6 την ΑΕΚ και έκλεισαν την κανονική περίοδο με 36 βαθμούς.

Η ομάδα του Ορέστη Σαλάχα προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο οκτάλεπτο, ωστόσο τα κορίτσια της Κικής Λιόση γύρισαν το παιχνίδι και πήραν το προβάδισμα με 2-4! Εν τούτοις, ο ΑΝΟΓ έκανε επίσης ανατροπή και έκλεισε το 3ο οκτάλεπτο με 9-5, ενώ προς το τέλος του αγώνα ελάχιστα πράγματα άλλαξαν, χρησιμοποιήθηκαν και νεαρές αθλήτριες, με τον ΑΝΟΓ να κλείνει με νίκη την κανονική περίοδο.

Αντίθετα, η «Ένωση, ολοκλήρωσε τη σεζόν στην 5η θέση με 23 βαθμούς, στην πρώτη της ιστορική σεζόν στην Α’ γυναικών.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Τίνα Κοντογιάννη με πέντε τέρματα, ενώ ακολούθησε για την ΑΕΚ η Σμαράγδα Γροζοπούλου με τρία.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΕΚ 9-6

Τα οκτάλεπτα: 2-0, 0-4, 3-0, 4-2.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (προπονητής Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Νίνου, Α. Γκίλλα, Γιαμπασάκου, Γρηγοροπούλου 2, Κόλλια, Αντωνιάδη, Κολιτσοπούλου, Κοκκινάκη 1, Φουντωτού, Γαλιατσάτου 1, Κοντογιάννη 5, Καρύτσα, Θωμοπούλου, Κατσώνη.

ΑΕΚ (προπονήτρια Κική Λιόση): Τσουρή, Α. Λούδη 1, Ε. Λούδη, Πατερου, Μαστρόκαλου 1, Μπενέκου, Στρατιδάκη, Ζοφώλη, Μπαλωμενάκη 1, Παντελίδου, Γροζοπούλου 3, Κώτσου, Δανέζη, Τσόπελα, Δρένιου.

Διαιτητές: Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Θωμάς

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης