Έχει σφυγμό το Π. Φάληρο του Λοράντου! 7 γκολ ο Τρούλος!

Ύστερα από αρκετές αγωνιστικές και συγκεκριμένα τη 13η κόντρα στον ΓΣ Περιστερίου, το Π.Φάληρο του Τεό Λοράντου πέτυχε μια σπουδαίας σημασίας επικράτηση επί του ΑΝΟ Γλυφάδας και έδειξε ότι έχει ξανά σφυγμό.

Επτά (!) γκολ σημείωσε ο Μπάμπης Τρούλος!

Ο ΑΟΠΦ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των παικτών του Δημήτρη Μάζη, μέσω ενός ξεσπάσματος στην τέταρτη περίοδο, με το τελικό σκορ να είναι το 11-7!

ΑΟΠΦ – ΑΝΟΓ 11-7

Με αυτό το τρίποντο ο ΑΟΠΦ έφτασε τους 19 βαθμούς, ενώ ο ΑΝΟΓ παρέμεινε στους 23.

Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα κλειστό στο πρώτο ημίχρονο το οποίο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 3-3, ενώ στο τρίτο οκτάλεπτο ο ΑΟΠΦ κατάφερε να πάρει ισχνό προβάδισμα ενός τέρματος, με ένα φοβερό ψηλοκρεμαστό σουτ του Μπάμπη Τρούλου που αιφνιδίασε τον Θωμά Γαβαλά.

Στην 4η περίοδο με την ψυχολογία υπέρ του, το Π.Φάληρο, πέτυχε ξανά γκολ στο ξεκίνημα και πάλι με τον Τρούλο να νικάει τον Σαλτερη που είχε αντικαταστήσει τον Γαβαλά. Η συνέχεια ανήκε στους γηπεδούχους και συγκεκριμένα στο ασταμάτητο δεξί χέρι του Τρούλου που τελείωσε το παιχνίδι με επτά γκολ!

Για τον ΑΝΟΓ του Δημήτρη Μάζη πρώτος σκόρερ ήταν ο νεαρός Διονύσης Μπραΐμης με τρία τέρματα.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 11-7.

Οκτάλεπτα: 2-1, 1-2, 4-3, 4-1.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Τεό Λοράντος): Κατσαγούνος Δ., Γωνιωτάκης 2, Γαρδίκας, Αλαφραγκής 1, Βιτέλλας 1, Τοράκης, Τσολακούδης, Ρομπόπουλος, Αλεξίου, Τρούλος 7, Ντε Σόουζα, Δήμου, Μητράκης, Κατσαγούνος Γ., Μαλανδράκης.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τρας, Περόπουλος 1, Κουτσιαλής 1, Μπραϊμης 3, Φωτόπουλος, Γιαννόπουλος 1, Αλβέρτης, Χατζηγούλας 1, Παπασηφάκης, Παπανικολάου Ν., Γαλάνης, Σαλτερής, Γέμελος, Χαλυβόπουλος Ιπ.

Διαιτητές: Μπουδραμής, Δασκαλοπούλου

Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιαννέλλης