Δυναμική τέταρτη περίοδος και τρίποντο για τον Πανιώνιο απέναντι στην ΑΕΚ!

Στις νίκες επέστρεψε ο Πανιώνιος που υποδέχθηκε την ΑΕΚ στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης για την 14η αγωνιστική της Α1 Γυναικών επικρατώντας 17-13.

Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ, πηγαίνοντας στο ημίχρονο ισόπαλες με 8-8, αφού παρά το γεγονός ότι οι «κυανέρυθρες» προηγήθηκαν αρχικά με 2 γκολ, το σύνολο του Μάρκο Μίτσιτς επέστρεψε δυναμικά ισοφαρίζοντας. Στο τρίτο οκτάλεπτο η εικόνα ήταν παρόμοια με τον Πανιώνιο να παίρνει «βραχεία κεφαλή» και τελικά με μια πολύ καλή τελευταία περίοδο να «καθαρίζει» την υπόθεση νίκη έχοντας πρώτη σκόρερ την Πασκάλ Κάσει με πέντε γκολ, ενώ ακολούθησε η Χριστίνα Κώτσια βρίσκοντας δίχτυα 4 φορές. Για την ΑΕΚ πέντε τέρματα σημείωσε η Άντζελα Γκίλλα. Με τη νίκη αυτή ο Πανιώνιος έφτασε τους 27 βαθμούς με την Ένωση να μένει στους 7.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΕΚ 17-13

Τα οκτάλεπτα: 5-3, 3-5, 5-4, 4-1

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάσος Παπαναστασίου): Μήτσου, Κάσεϊ 5, Ιφιγένεια Μαυρωτά 3, Μπογκατσένκο 3, Κοτσάφτη, Μαστρόκαλλου 1, Θωμοπούλου, Ευαγγελία Λούδη 1, Κώτσια 4, Αναστασία Λούδη, Δήμητρα Παπαναστασίου, Ανθία Παπαναστασίου, Λυδία Μαυρωτά, Κελαδίτη, Υφαντή.

ΑΕΚ (Μάρκο Μίτσιτς): Νίγκρο, Μακέντι 1, Πάτερου, Γεωργίου 1, Μπινιάρη, Καλαϊτζή 2, Γκίλλα 5, Φραγγελάκη, Ρουμελιώτη 2, Λιαπάκη, Ντάσιου 2, Μιχαηλίδου, Φουντή, Φέλλα, Πετεινάτου.

Διαιτητές: Στεφανάκης, Βόσικας