ΔΙΠΛΟ – «ΒΟΜΒΑ» ΤΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΥ ΣΤΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΠΛΕΙ-ΑΟΥΤ!

Ηχηρό διπλό στο Φάληρο για τον Ηλυσιακό του Τάσου Σχίζα, ο οποίος αποκτά σφυγμό παραμονής και με ανατροπή στο τέταρτο οκτάλεπτο, πήρε την νίκη με 7-5 στο πρώτο παιχνίδι της σειράς, αναμένοντας τον επαναληπτικό του Σαββάτου 08/04 στην έδρα του!

Παλικαρίσια εμφάνιση από την ομάδα των Ιλισίων απέναντι στο Φάληρο του Αργύρη Θεοδωρόπουλου (το οποίο αγωνιζόταν με δυο σημαντικές απουσίες λόγω κόκκινης κάρτας  αμφότεροι – Θαλασσινός, Μαυράκης) με τον ΑΟΠΦ να ξεκινά έχοντας μεν το πλεονέκτημα έδρας στην διαδικασία των πλέι-άουτ, ωστόσο ο Ηλυσιακός έφερε τα «πάνω κάτω» στα τελευταία και κρισιμότερα οκτώ λεπτά του ματς! Σε ρυθμούς ντέρμπι κινήθηκε όλη η αναμέτρηση αφού το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο ισόπαλο 3-3, φτάνοντας στο τέλος του τρίτου μέρους με το βραχύ προβάδισμα 5-3 υπέρ του ΑΟΠΦ, όμως ένα εντυπωσιακό σερί 4-0 ήταν αρκετό για να οδηγήσει τον Ηλυσιακό σε τροχιά ισοφάρισης, αλλά και ανατροπής – στην σημαντικότερη ίσως νίκη της σεζόν. Στα τελευταία 26″ σφραγίστηκε μάλιστα η νίκη με το 7-5, ενώ όλα δείχνουν ότι η συγκεκριμένα σειρά αναμετρήσεων θα χαρίσει απίστευτες μάχες!

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 5-7

Οκτάλεπτα: 2-1, 1-2, 2-0, 0-4.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Γαλανίδης, Κόκκεινος, Κόχειλάς 1, Κουρλιάφτης, Τοτ 2, Παπαδόπουλος Γ., Ραντούλοβιτς, Μάμμος, Καλκαβούρας, Κούκουνας 1, Καλής 1, Παρτσόγλου, Παγουλάτος, Αποστολάκος.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Τάσος Σχίζας): Κατσινούλας, Γκανάτσιος, Κρανιάς, Μπομπός, Αλευρόπουλος, Λεμπέσης 1, Δήμου Π., Καραβιώτης, Αράι 2, Τσιστράκης 3, Ξυλάς, Αράκι 1, Ασβεστής, Σφηκάκης, Τσιφτσής.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Μπιράκης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας