ΧΡΥΣΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΟ ΚΡΑΓΚΟΥΓΕΒΑΤΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΟΒΕΡΗ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

Ένα σπουδαίο αποτέλεσμα πήρε η Βουλιαγμένη στην επιστροφή της στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση φέρνοντας ισοπαλία με 9-9 στην έδρα της Ραντνίτσκι!

Στην επιστροφή της στα «σαλόνια» των ομίλων του Champions League, ο Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης βάλθηκε να… τρελάνει όλον τον κόσμο! Οι παίκτες του Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς έκαναν ένα νωθρό ξεκίνημα στο πρώτο ημίχρονο επιθετικά, μένοντας πίσω με 5-1 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αυτό όμως δεν τους πτόησε καθόλου, αφού πραγματοποίησαν πραγματικά την τέλεια 3η περίοδο κάνοντας σερί 5-0 με Νικόλα Παπασηφάκη και Στάθη Καλογερόπουλο να «παίρνουν το όπλο τους» με 3 και 2 τέρματα αντίστοιχα μετατρέποντας το 5-1 σε 5-6.

Η ομάδα του Ούρος Στεβάνοβιτς έβγαλε όμως την δική της αντίδραση στο τελευταίο μέρος πετυχαίνοντας δύο συνεχόμενα τέρματα, τα οποία και τους έδωσαν εκ νέου το προβάδισμα με 7-6. Ο Δημήτρης Νικολαϊδης πέτυχε ένα πολύ σημαντικό τέρμα ισοφαρίζοντας στον παίκτη παραπάνω σε 7-7, με τον Φίλιπ Γιάνκοβιτς να απαντά άμεσα για το 8-7. Στο 4:20 ο Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς κάλεσε τάιμ άουτ, ωστόσο τα μπλοκ των Σέρβων σταμάτησαν τους παίκτες του ΝΟΒ και στη συνέχεια έγινε από την περιφέρεια το 9-7. Ο Νικόλας Παπασηφάκης όμως δεν ήθελε να «τελειώσει» εκεί το παιχνίδι, μειώνοντας σε 9-8 με τρομερό σουτ στον παίκτη παραπάνω 2:40 πριν από την λήξη…. Και εκεί ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΠΑΠΑΣΗΦΑΚΗΣ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΡΟΛΑΒΕ ΟΥΤΕ Η ΚΑΜΕΡΑ! Ο περιφερειακός των φιλοξενούμενων εκτέλεσε αμέσως μετά την άμυνα της ομάδας του στην κόντρα για το 9-9 και στην συνέχεια μάλιστα βγήκε ένα σπουδαίο λιγότερο, πετυχαίνοντας δύο γκολ σε 40 δευτερόλεπτα! Στο τέλος μάλιστα λίγο έλειψε να πάρουν και το ματς οι Έλληνες, αφού μετά το τάιμ αουτ του Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς, επιχείρησαν σουτ οι παίκτες του, το οποίο όμως δεν βρήκε δίχτυα.

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης δεν ήταν άλλος από τον Νικόλα Παπασηφάκη που σημείωσε 5 τέρματα, τα δύο μάλιστα μέσα σε 40 δευτερόλεπτα, στο 2:42 και στο 2:02 πριν από τη λήξη για το 9-8 και το 9-9 αντίστοιχα.

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-0, 0-5, 4-3

ΡΑΝΤΝΙΤΣΚΙ (Ούρος Στεβάνοβιτς): Ντομποζάνοβ, Μπράνκοβιτς, Στανόγεβιτς 1, Γιάνκοβιτς 2, Τσουκ 1, Βίτσο 1, Ουκρόπινα, Γκαβρίλοβιτς, Πλιέβαντσιτς 1, Ραντούλοβιτς 2, Λούκιτς, Βρλιτς 1, Τοντορόβσκι.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς): Τζωρτζάτος, Χαλυβόπουλος, Αλμυράς, Καλογερόπουλος 2, Τρούλος 1, Νικολαΐδης 1, Παπασηφάκης 5, Γούντχεντ, Αλαφραγκής, Καπότσης, Κουρούβανης, Φάρμερ, Ανδρεάδης.