Χωρίς δυσκολία η Βουλιαγμένη τον Παναθηναϊκό!

2η Αγωνιστική στο G1 και την Β´ Φάση του Πρωταθλήματος Α1 Ανδρών και δεύτερη νίκη για την Βουλιαγμένη του Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς! Υποδεχόμενος το Σάββατο 28/01 τον Παναθηναϊκό στον Λαιμό, ο Ναυτικός Όμιλος έδειξε το.. πολύ καλό του πρόσωπο απέναντι στο μαχητικό σύνολο του Δημήτρη Μάζη, επικρατώντας τελικά με 14-8.

Από νωρίς στο παιχνίδι οι γηπεδούχοι «έχτισαν» το προβάδισμα τους, πηγαίνοντας στο ημίχρονο προηγούμενοι με 3 γκολ (7-4), ενώ στην τρίτη περίοδο… «πάτησαν γκάζι» και τελείωσαν την υπόθεση νίκη με τον Παναθηναϊκό απλά να μειώνει ελαφρώς στο τέλος. Πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού ήταν ο Δημήτρης Νικολαΐδης με τρία γκολ, με την ομάδα του να φτάνει τους 46 βαθμούς, ενώ οι «πράσινοι» έμειναν στους 25.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 14-8

Οκτάλεπτα: 4-2, 3-2, 5-1, 2-3.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς): Τζωρτζάτος, Χαλυβόπουλος, Καστρινάκης 1, Καλογερόπουλος 1, Τρούλος 1, Νικολαΐδης 3, Παπασηφάκης 2, Γούντχεντ 2, Αλαφραγκής 1, Καπότσης, Κουρούβανης Ν. 1, Φάρμερ 1, Ανδρεάδης, Αλμύρας 1, Κωνσταντόπουλος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Μάζης): Ριστίσεβιτς, Τζελάτης 1, Κανδανολέων, Σιαμάς Γ., Δευτεραίος 1, Τόττης 1, Άντζιτς 1, Σγουρίδης 2, Χατζηγούλας 1, Δερμιτζάκης, Σιαμάς Π., Αλβέρτης, Κρατημένος, Σιαμάς Χρ., Ζερβουδάκης 1.

Διαιτητές: Σπανούδης, Βασιλείου

Αλυτάρχης: Θέμης Χατζής