Χάρης Ρομπόπουλος στο Aquafeed24: «Οι ήττες μας δυναμώνουν, ώστε να πετύχουμε στην διάρκεια της σεζόν τους στόχους μας»

Η 4η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών, προσέφερε πλούσιο αγωνιστικό θέαμα το Σάββατο 23/10, όπου μεταξύ άλλων, το ματς του Παναθηναϊκού κόντρα στον Πανιώνιο (Κολυμβητήριο Γουδή) ήταν αναμφίβολα ενδιαφέρον.

Ο Πανιώνιος πήρε το ροζ φύλλο αγώνος από το Γουδή, σημειώνοντας το 4/4, “χτίζοντας” την νίκη από το πρώτο ημίχρονο με το επιμέρους 8-4. Οι παίκτες του Μιχάλη Λαζαρίδη, φάνηκαν πιο ανταγωνιστικοί στο 3ο και 4ο οκτάλεπτο όπου η αναμέτρηση ισορρόπησε (4-4 και 2-2 επιμέρους σκορ), ωστόσο δεν κατάφεραν να προστατεύσουν την έδρα τους σε αυτή την αγωνιστική. Με το βλέμμα στην επόμενη Αγωνιστική (5η), ο Παναθηναϊκός καλείται να αντιμετωπίσει το Σάββατο 06/11 τον ΝΟ Χανίων στην έδρα των Κρητικών.

Ο νεαρός περιφερειακός του «Τριφυλλιού» και Παγκόσμιος Πρωταθλητής το 2019 με την Εθνική Νέων Ανδρών, Χάρης Ρομπόπουλος, μίλησε αποκλειστικά στο Aquafeed24 κάνοντας ένα σύντομο απολογισμό του δύσκολου ματς κόντρα στον Πανιώνιο, τονίζοντας και τα σημεία τα οποία στέρησαν στον ΠΑΟ την νίκη.

«Όσον αναφορά το παιχνίδι του Σαββάτου με τον Πανιώνιο, θεωρώ ότι “πληρώσαμε” τα κενά διαστήματα που είχαμε σαν ομάδα… είναι όμως θετικό το ότι επιστρέψαμε δύο φορές στον αγώνα ενώ ήμασταν πίσω στο σκορ με μεγάλη διαφορά, όπως για παράδειγμα στην αρχή του παιχνιδιού με το 0-3 και στην 3η περίοδο με το 5-12. Αυτά τα ματς θα μας δυναμώσουν ώστε να πετύχουμε τους στόχους μας στην διάρκεια της χρονιάς».