Ασταμάτητη η Βουλιαγμένη πριν τον ευρωπαϊκό ημιτελικό!

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης πέντε ημέρες πριν τον αγώνα της χρονιάς στην Βουδαπέστη απέναντι στην Όρβοσι στο πρώτο παιχνίδι της ημιτελικής φάσης του Euro Cup, επικράτησε στο κολυμβητήριο του Λαιμού του ΝΟ Χανίων με 26-6 και πέτυχε την 7η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας.

Το παιχνίδι έγινε στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής και ο ΝΟΒ επικράτησε με ευκολία διατηρώντας το προβάδισμα στον βαθμολογικό πίνακα. Παρά την ήττα τους τα Χανιά που έπαιζαν με απουσίες, διεκδικούν την είσοδό τους στα πλέι οφ της διοργάνωσης.

Ο αγώνας δεν αντέχει σε κριτική αφού ο ΝΟΒ ήταν πολύ καλύτερος των Κρητικών, όπως μάρτυρα και το τελικό σκορ, προηγήθηκε με 8-0 στην πρώτη περίοδο και 13-2 στο ημίχρονο. Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Αριστείδης Χαλυβόπουλος με έξι τέρματα.

Τα οκτάλεπτα: 8-0, 5-2, 7-2, 6-2. Σύνολο: 26-6.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Χρβόγιε Κολιάνιν): Τζωρτζάτος, Μυλωνάκης, Αλαφραγκής 3, Γκιουβέτσης 4, Τρούλος 5, Γούβης, Αφρουδάκης 1, Καλογερόπουλος 1, Χαλυβόπουλος Αρ. 6, Κουρούβανης Ν., Λόζινα 2, Μπάσιτς, Ανδρεάδης, Τσαταλιός 3, Βλάσσης 1.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Κουτρουλάκης, Βολτυράκης, Πολύζος, Αγιωργούσης, Μπατάκης, Γουίλιαμς 2, Χαριτάκης 1, Μπογκντάνοβιτς 2, Κανδανολέων, Σπάχιτς 1, Μαζοκοπάκης, Κουμής, Νικολαΐδης, Πετρόχειλος, Παπαμανωλιουδάκης.

Διαιτητές: Σταυρίδης – Δασκαλοπούλου

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Αύριο, Τετάρτη 31 Μαρτίου, ο ΝΟ Βουλιαγμένης «φιλοξενείται» στην έδρα του (14.00) από τον ΟΥΚ Βόλου που θα αγωνιστεί ως γηπεδούχος στο κολυμβητήριο του Λαιμού, ενώ ο ΝΟ Χανίων θα αγωνιστεί στην Νέα Σμύρνη (14.00) απέναντι στον Πανιώνιο.