Απόλυτη!

Στο πρώτο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 κατηγορίας γυναικών, ο ΝΟ Βουλιαγμένης επικράτησε, εκτός έδρας, του ΝΟ Ρεθύμνου με σκορ 11-6 στο Εθνικό Κολυμβητήριο Ηρακλείου και διατήρησε το απόλυτο των νικών στο πρωτάθλημα.

Το σύνολο της Αλεξίας Καμμένου ξεκίνησε δυναμικά τον αγώνα και απέκτησε διαφορά ασφαλείας από το πρώτο οκτάλεπτο (4-0). Η γηπεδούχος ομάδα μείωσε το σκορ έως το ημίχρονο (4-2). Στην τρίτη περίοδο, ο ΝΟΒ διεύρυνε τη διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων (8-3), με το τελικό σκορ να είναι 11-6.

Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη δεν έχει πάρει κάποιο βαθμό έως τώρα.

Πρώτες σκόρερ του αγώνα ήταν οι Ξενάκη, Ελληνιάδη και Σολανάκη με δύο γκολ έκαστη.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6-11

Τα οκτάλεπτα: 0-4 , 2-0 , 1-4 , 3-3

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κώστας Φιτσανάκης): Ζοφώλη, Μαλιαρού, Καρυπίδου Μ. 1, Φαρμάκη Μ. 1, Γαβαλά, Στρατηδάκη, Κολτσίδα 1, Λιμπιτάκη, Φαρμάκη Ε. 1, Σολανάκη 2, Καρυπίδου Η.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αλεξία Καμμένου): Τζόνσον, Νίνου Π. 1, Χυδηριώτη 1, Ελληνιάδη 2, Γιαννοπούλου, Ξενάκη 2, Νίνου Ε., Πάτρα 1, Κοκκινάκη 1, Γκίλλα, Ιωαννίδη 1, Μαστρόκαλου 1, Κολοβού 1, Κοτσιώνη

Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Δαμιανάκης

Αλυτάρχης: Μιχάλης Σπαγουλάκης