Πρεμιέρα των αγώνων της Β’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, το Σάββατο (21/1), με το ακόλουθο πρόγραμμα:

 

ΟΜΙΛΟΣ G1 (Θέσεις 1-8)

 

*14.00 Εθνικό Πειραιά ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ DOMUS ERGO (Μαρία Δασκαλοπούλου, Κώστας Βασιλείου)

 

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

 

Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης

 

*16.00 Εθνικό Πειραιά ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Αιγέας Παντελής)

 

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

 

Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης

 

*17.00 Δημοτικό Γουδή ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Χρήστος Κουρτίδης)

 

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

 

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

 

Απευθείας μετάδοση από KOE TV

 

*18.00 Δημοτικό Νέας Σμύρνης ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Γιώργος Σταυρίδης, Ανδρέας Μοίραλης)

 

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

 

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

 

Απευθείας μετάδοση από την ΕΡΤ

 

Βαθμολογία

 

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 42

 

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 40

 

3.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 36

 

4.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 32

 

5.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 25

 

6.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 24

 

7.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO 24

 

8.ΕΘΝΙΚΟΣ 18

 

Σκόρερ

 

47 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 46 Σολανάκης (ΑΠΟΛΛΩΝ), 45 Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ), 44 Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 37 Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ)

ΟΜΙΛΟΣ G2 (Θέσεις 9-16)

 

*13.45 Δημοτικό Χαλανδρίου ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Θωμάς)

 

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

 

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

 

*15.30 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Ανδρέας Κατσώνης)

 

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

 

Αλυτάρχης: Δήμητρα Ασιλιάν

 

*17.00 Ιωνικό / Χίος ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μιχάλης Μπιράκης, Γρηγόρης Σπανούδης)

 

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

 

Αλυτάρχης: Οδυσσέας Μαράτσος

 

*18.30 Δημοτικό Αλίμου ΑΕΚ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Νίκος Μπουδραμής, Γιώργος Κραβαρίτης)

 

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

 

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

 

Βαθμολογία

 

9.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 17

 

10.ΑΕΚ 15

 

11.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 15

 

12.ΥΔΡΑΪΚΟΣ 15

 

13.ΝΟ ΧΙΟΥ 13

 

14.ΑΟ ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟΥ 12

 

15.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. 2

 

16.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1

 

Σκόρερ

 

45 Γιαννόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 28 Σουζούκι (ΥΔΡΑΪΚΟΣ), 27 Αράγια (ΑΕΚ), 26 Ρομπόπουλος (ΥΔΡΑΪΚΟΣ), 25 Αράι (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ), Πανταζόπουλος (ΝΗΡΕΑΣ), Τοτ (ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ)

Πηγή: koe.org.gr