Με τα υπόλοιπα παιχνίδια, ολοκληρώνεται αύριο (11/1) η Α’ προκριματική φάση των Κυπέλλων Ελλάδας υδατοσφαίρισης Ανδρών & Γυναικών.

45ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

*14.00 Εθνικό Χανίων            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΠΑΟΚ DOMUS ERGO (Νίκος Μπουδραμής, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Ιάκωβος Κουμής

*17.00 Δημοτικό Γουδή         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΕΚ (Γιώργος Σταυρίδης, Μιχάλης Μπιράκης)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*19.00 Λαιμός / ΝΟΒ            ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ανδρέας Μοίραλης, Ανέστης Κωνσταντινίδης) – ΚΟΕ TV

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Θέμης Χατζής

*19.30 Εθνικό Πειραιά           ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ναταλία Μαρκοπούλου, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

*20.00 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ            ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

*20.00 Δημοτικό Περιστερίου           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

*21.30 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ            ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

*4/1/23: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ 18-5

Οι νικήτριες ομάδες προκρίνονται στην Β’ προκριματική φάση (18/1), η κλήρωση της οποίας θα πραγματοποιηθεί στις 12/1 (13.00).

6ο  ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

*21.00 Δημοτικό Αλίμου       ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON – ΑΕΚ (Αιγέας Παντελής, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

*21.30 Δημοτικό Περιστερίου           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Γιώργος Στεφανάκης, Γιώργος Θωμάς)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

*Στις 15/1: ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (14.00, Πειραιάς)

*4/1/23: ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΟΚ 9-4

Οι νικήτριες ομάδες προκρίνονται στην Β’ προκριματική φάση (18/1), όπου ήδη έχουν περάσει χωρίς αγώνα: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR, ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ. Η κλήρωση της, θα πραγματοποιηθεί στις 12/1 (13.00).

Το 23ο Final 4 Ανδρών και το 6ο Final 4 Γυναικών, θα διεξαχθούν το διήμερο 3 και 4 Φεβρουαρίου στην Πάτρα («Αντώνης Πεπανός»), ενώ η κλήρωση των ημιτελικών αγώνων θα πραγματοποιηθεί στις 20 Ιανουαρίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.