Ο ΟΥΚ Βόλου έκανε το “3 στα 3” επικρατώντας με 13-11 του του Άρη στη Θεσσαλονίκη, στο σπουδαιότερο ματς της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών, από αυτά που έγιναν την Κυριακή (8/12) για τον Βόρειο Όμιλο.

 

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε, εξάλλου, ο ΟΦΘ επί του ΓΣ Ηλιούπολης με 7-5, για τον Βόρειο Όμιλο, ενώ για τον ίδιο Όμιλο, Μίλων και ΝΟ Λάρισας ήρθαν ισόπαλοι 9-9.

 

Στα ματς της Κυριακής του Νοτίου Ομίλου, οι δύο Πατρινές πήραν τη νίκη, η ΝΕΠ επί ΠΕΚΕΒ με 16-8 και ο ΝΟΠ επί ΝΟ Καλαμάτας με 14-8.

 

Αναλυτικά τα ματς της Κυριακής:

 

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:

 

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ 16-8. Οκτάλεπτα: 3-2, 4-2, 4-1, 5-3. ΝΕ Πατρών: Κανελλόπουλος Γ. 5, Ρογδάκης 3, Βικάτος 3, Γιαννακόπουλος 2, Καρβουντζής 1, Στροφύλλας 1, Τραυλός 1. ΠΕΚΕΒ: Κώστας 3, Φρυδάς 2, Βορριάς 2, Σωτηριανός 1.

 

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 14-8. Οκτάλεπτα: 3-3, 4-1, 6-1, 1-3. ΝΟ Πατρών: Κανελλόπουλος Β. 3, Γκότσης Π. 3, Πασσάς 3, Κωνσταντακόπουλος 2, Μάγγος 1, Ανδρικόπουλος 1, Αβαγιανός 1. ΝΟ Καλαμάτας: Παναγιώταρος 4, Καμενίτσα 2, Τσιγώνιας 1, Ντρούβας 1.

 

Τα ματς του Σαββάτου δείτε τα ΕΔΩ.

 

Βαθμολογία Νοτίου Ομίλου (3 αγ.):

 

1. ΓΣ Περιστερίου (41-14) 9

 

-. ΑΕΚ (44-21) 9

 

3. ΝΕ Πατρών (42-26) 6

 

-. ΝΟ Πατρών (28-31) 6

 

5. Τρίαινα Βούλας (29-29) 4

 

6. ΠΕΚΕ Βροντάδου (27-43) 1

 

7. Ηλυσιακός (17-31) 0

 

8. ΝΟ Καλαμάτας 0 (15-48)

 

Επόμενη (4η) Αγωνιστική (14-15/12 2019): ΝΟ Καλαμάτας – ΑΕΚ, Τρίαινα Βούλας – ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών – ΓΣ Περιστερίου, ΠΕΚΕ Βροντάδου – Ηλυσιακός.

 

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:

 

ΑΡΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 11-13. Οκτάλεπτα: 3-4, 4-5, 0-1, 4-3. ΑΡΗΣ: Νάνος 3, Σολογάννης 3, Παυλίδης 2, Σιώπκας 2, Αλιαπούλιος 1. ΟΥΚ Βόλου: Μαρινάγης Χ. 4, Γλούμης 3, Γκανάτσιος 2, Στεργίου Γ. 2, Μάρκου 1, Ανδρής 1.

 

ΜΙΛΩΝ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 9-9. Οκτάλεπτα: 2-1, 4-3, 0-2, 3-3. Μίλων: Μπουργούρης 5, Κοκκάλας 2, Οικονομίδης 1, Αρβανίτης 1. ΝΟ Λάρισας: Μεταξιώτης 2, Στεργίου Δ. 2, Πατούνας 2, Μονιούδης Δ. 1, Ζαφειρίου 1, Κόρακας 1.

 

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΦΘ 5-7. Οκτάλεπτα: 1-1, 1-3, 2-1, 1-2. ΓΣ Ηλιούπολης: Δραγώνας Ε. 2, Ιωαννίδης 1, Κοντονής Δ. 1, Σκληρός 1. ΟΦΘ: Αληχανίδης Αβ. 2, Καρκαλιάνης 2, Γιώρτσιος 1, Παπαθεοδώρου 1, Αληχανίδης Β. 1.

 

Το ματς του Σαββάτου δείτε το ΕΔΩ.

 

Βαθμολογία Βορείου Ομίλου (3 αγ.):

 

1. ΟΥΚ Βόλου (34-23) 9

 

2. ΑΕ Χαϊδαρίου (29-27) 7

 

3. ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ (24-21) 6

 

4. Νηρέας Γέρακα (25-26) 3

 

-. Άρης Θεσσαλονίκης (30-30) 3

 

6. ΝΟ Λάρισας (24-25) 2

 

-. Μίλων (25-29) 2

 

8. ΓΣ Ηλιούπολης (17-25) 1

 

Επόμενη (4η) Αγωνιστική (14-15/12/2019): ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Γέρακα, ΟΥΚ Βόλου –Μίλων, ΓΣ Ηλιούπολης – Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΦΘ – ΑΕ Χαϊδαρίου.

Πηγή: ΚΟΕ

Facebook Comments