Α2 Ανδρών: Σημαντικό διπλό τετράδας για τον ΝΑΟ Κέρκυρας με «εξάσφαιρο» Γκότση στο Χαλάνδρι!

Σταθερά σε τροχιά πλέι οφ οι Φαίακες!

Σημαντικό διπλό για τετράδα πέτυχε ο ΝΑΟ Κέρκυρας καθώς επικράτησε με 13-7 στην έδρα του Νηρέα Χαλανδρίου για την 9η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Α2 Ανδρών. Το σύνολο του Σπύρου Καρδόνα μετά την ισοπαλία που απέσπασε στην Θεσσαλονίκη κόντρα στον Άρη επέστρεψε στις νίκες και έφτασε τους 19 βαθμούς και βάζει πλώρη για τα πλέι οφ του πρωταθλήματος. Από την πλευρά του ο Νηρέας παρέμεινε στη τελευταία θέση με τέσσερις βαθμούς.

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-13

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΝΑΟ Κέρκυρας προηγήθηκε με βραχεία κεφαλή στο πρώτο οκτάλεπτο (2-1) χάρη σε τέρματα των Γκότση και Αριστείδη Βέλιου με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 1-1 με γκολ του Οικονομόπουλου, ενώ οι Φαίακες πήγαν προηγούμενοι στο ημίχρονο με δυο γκολ διαφορά (5-3). Το σύνολο του Σπύρου Καρδόνα ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και διεύρυνε το προβάδισμα φτάνοντας στη σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Γιώργος Γκότσης που σημείωσε έξι τέρματα.

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 2-3, 1-3, 3-5

Νηρέας Χαλανδρίου (Γιώργος Κατσαούνης): Κακλής, Κονταλέξης 1, Κροκίδας, Οκονομόπουλος 2, Κόττας, Κοκκωνάκης, Γιακουμάτος, Τραυλός, Βαλοδήμος 1, Σιάρκος 2, Μπίζιος 1, Βονδικάκης, Χρυσανθόπουλος, Γάτος

ΝΑΟ Κέρκυρας (Σπύρος Καρδόνας): Μάμαλης, Βέλιος Αρ. 1, Κουλούρης 1, Ξενάκης 1, Γιαννιώτης 1, Κουλιεράκης 2, Γκότσης 6, Βέλιος Αγγ., Κασίμης, Γλούμης Δ., Τίγκας 1, Μελιδωνιώτης, Κατσαρός Δ., Κατσαρός Σπ., Μπρούτσος 1