Α2 Ανδρών: Πρώτο τρίποντο για τον ΝΑΟ Κέρκυρας!

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών πέτυχε ο ΝΑΟ Κέρκυρας καθώς επικράτησε με 11-8 του Νηρέα Χαλανδρίου για την 2η αγωνιστική του Βορείου Όμιλου. Το σύνολο του Σπύρου Καρδόνα πήρε τους πρώτους βαθμούς, ενώ η ομάδα του Χαλανδρίου παρέμεινε στους τρεις μετά την νικηφόρο πρεμιέρα κόντρα στο Βόλο.

ΝΑΟ Κέρκυρας – Νηρέας Χαλανδρίου 11-8

Στο αγωνιστικό ο ΝΑΟ Κέρκυρας μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση αφού προηγήθηκε με 5-1 στις αρχές της δεύτερης περιόδου με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στα δύο τέρματα (5-3) στο ημίχρονο. Στη συνέχεια το σύνολο του Σπύρου Καρδόνα διατήρησε μια απόσταση ασφαλείας από τους φιλοξενούμενους που έφτασε μέχρι τα τέσσερα γκολ (8-4) στα μισά του τρίτου οκταλέπτου με την ομάδα του Γιώργου Κατσαούνη να μειώνει σε 9-6. Στη τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα και έφτασαν στη πρώτη νίκη έχοντας πρώτο σκόρερ τον Κουλιεράκη που σημείωσε τέσσερα τέρματα, ενώ τρία πρόσθεσε ο Δημήτρης Γλούμης.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-2, 4-3, 2-2

ΝΑΟ Κέρκυρας (Σπύρος Καρδόνας): Μάμαλης, Βέλιος Αρ. 1, Κουλούρης, Γκότσης 1, Γιαννιώτης, Κουλιεράκης 4, Κατσαρός Σ., Μπρεντάνος, Βέλιος Αγ., Γλούμης 3, Οικονόμου, Μελιδονιώτης 2, Κατσαρός Δ., Δοϊκας, Καρδόνας Αλ.

Νηρέας Χαλανδρίου (Γιώργος Κατσαούνης): Κακλής, Κονταλέξης, Κροκίδας 1, Οικονομόπουλος 1, Παπαδημητρίου 1, Κεφαλογιάννης 1, Βαλοδήμος, Γιακουμάτος, Κατσιγιάννης, Σιάρκος 3, Τραυλός, Μπίζιος 1, Βονδικάκης