Ολοκληρώθηκε την Κυριακή 17/10 η 2η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α2 Ανδρών, με τα αποτελέσματα των αγώνων από τον Α’ (Νότιο) και Β’ (Βόρειο) Όμιλο να είναι τα εξής (συνολικά):

Α’ (ΝΟΤΙΟΣ) ΟΜΙΛΟΣ:

ΟΦΗ – ΠΕΚΕΒ 16-13

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΣΚ ΡΟΗ 12-11

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 12-11

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 12-7

 

Β’ (ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ):

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 12-11

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 11-3

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 9-18

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΦΘ NEOTEX 7-14

 

Όσον αφορά τα στατιστικά από τα ματς της Κυριακής 17/10:

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΣΚ ΡΟΗ 12-11. Οκτάλεπτα: 2-0, 3-3, 3-5, 4-3. Σκόρερ: ΝΕ Πατρών: Γκίρης – Κανελλόπουλος 1, Τουλγαρίδης 1, Μουστεράκης 3, Καρύδης 2, Σπανογιάννης 1, Πετρόπουλος 3, Γιαννακέας 1. ΣΚ Ροή: Κροκίδας 1, Μπελέρης 1, Γκαράνης 2, Κοκκωνάκης 1, Αποσκίτης 1, Σιάρκος 3, Ξανθόπουλος 2.

ΙΩΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 12-7. Οκτάλεπτα: 2-1, 3-3, 5-2, 2-1. Σκόρερ: Ιωνικός: Τσαβαρής 1, Τσολακίδης 2, Μακαντάνης 1, Κατρίτσης 1, Πρωτοψάλτης 5, Μανόλης 1, Κολλάρος 1. ΝΟ Καλαμάτας: Διαμαντόπουλος 2, Βερνάρδος 1, Παναγιώταρος 1, Καρπέτας 2, Βέκκος Ηρ. 1.

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 12-11. Οκτάλεπτα: 4-1, 3-5, 3-2, 2-3. Σκόρερ: ΝΟ Πατρών: Γεωργαράς 1, Πολλάτος 1, Κανελλόπουλος 2, Παπαχριστόπουλος 2, Κωνσταντακόπουλος 1, Ανδρικόπουλος 1, Πασσάς 4. Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 3, Αβαγιανός 2, Γκιτσάκης 1, Λεμπέσης 1, Ευσταθίου 1, Αλευρόπουλος 2, Τσιρώνης 1.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 9-18. Οκτάλεπτα: 0-4, 4-5, 1-5, 4-4. Σκόρερ: ΑΕ Χαϊδαρίου: Κουρτίδης 1, Οικονομόπουλος 2, Σκαρπέλης 1, Κωνσταντίνου 2, Αθανασίου 1, Ρουμάνης 1, Λαμπρόπουλος 1. ΝΟ Λάρισας: Δανιήλ Χρυσ. 2, Κουλουκτσής 3, Παπαδόπουλος Τρ. 1, Δανιήλ Αθ. 1, Ζαφειρίου 2, Αληχανίδης Β. 4, Αλεξανδρής 1, Πατούνας 3, Μπεζιλιώτης 1.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΦΘ 7-14. Οκτάλεπτα: 2-3, 1-4, 3-3, 1-4. Σκόρερ: ΓΣ Ηλιούπολης: Παττακός 1, Ξανθόπουλος Σ. 2, Νοϊκος 1, Νατσούλης 1, Ατιέ 1, Μάγγος 1. ΟΦΘ: Παπαθεοδώρου 4, Παπαδόπουλος Δημ. 1, Κιόσης 1, Δημητριάδης 2, Ταβακόπουλος 2, Σιώπκας 2, Τάτσης 1, Φωτίου 1.

Δείτε τα ματς του Σαββάτου ΕΔΩ.

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (2 αγ.):

1. Ιωνικός   25-12   6

-. ΝΟ Πατρών   24-18   6

-. ΟΦΗ   26-21   6

4. Ηλυσιακός   26-15   3

-. ΝΕ Πατρών   20-21   3

6. ΣΚ Ροή  16-25   0

-. ΝΟ Καλαμάτας   14-24   0

8. ΠΕΚΕΒ   16-31   0

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (2 αγ.):

1. ΝΟ Λάρισας   32-17   6

-. ΟΦΘ   30-15   6

-. Τρίαινα Βούλας   25-20   6

4. Νηρέας Γέρακα   21-16   3

-. Νηρέας Χαλανδρίου   20-16   3

6. ΓΣ Ηλιούπολης   11-24   0

-. ΝΑΟ Κέρκυρας   11-25   0

8. ΑΕ Χαϊδαρίου   17-34   0

 

Πηγή: koe.org.gr

 

Facebook Comments