Α2 Ανδρών: Μεγάλο διπλό του Ιωνικού στην έδρα του Ηλυσιακού!

Σταθερά στην τρίτη θέση του Νοτίου Ομίλου οι Νικαιώτες που μετρούν τέσσερις συνεχόμενες νίκες!

Την ανοδική του πορεία τις τελευταίες αγωνιστικές συνέχισε ο Ιωνικός Νίκαιας καθώς πέτυχε την τέταρτη συνεχόμενή του νίκη στον Νότιο Όμιλο της Α2 Ανδρών. Το σύνολο του Αρσένη Μαρούλη με νέο διπλό αυτή την φορά στην έδρα του Ηλυσιακού επικράτησε με 9-8 της ομάδας των Ιλισίων για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος και βρίσκεται σταθερά στην τρίτη θέση με 12 βαθμούς έχοντας ηττηθεί από τους δύο πρωτοπόρους του ομίλου (ΝΕ Πατρών, Νηρέα Γέρακα). Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι στην έκτη θέση με έξι βαθμούς.

Ηλυσιακός – Ιωνικός Νίκαιας 8-9

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Ιωνικός Νίκαιας μπήκε δυνατά αφού προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο οκτάλεπτο χάρη σε τέρματα του Μήλα και Νιαρχάκου αλλά ο Ηλυσιακός με ένα εντυπωσιακό σερί 4-0 στη δεύτερη περίοδο πήρε το προβάδισμα (4-2) με δύο γκολ του Χριστοφορίδη και από ένα των Τασσόπουλο και Ιβανίσεβιτς. Στο δεύτερο ημίχρονο το σύνολο του Αρσένη Μαρούλη απάντησε με δικό του σερί 5-1 στο τρίτο οκτάλεπτο και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων (7-5). Αρχικά οι Αλευρόπουλος και Χέλμης ισοφάρισαν σε 4-4 και παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία (5-4) με τον Χριστοφορίδη ο Ιωνικός βρήκε τρία γκολ με εκφραστές με δύο τέρματα του Μακαντάνη και ένα του Νιαρχάκου. Στη τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα μέχρι το φινάλε παρόλο που το σύνολο του Γιάννη Πρίμπα ισοφάρισε δις (7-7, 8-8), ο Μήλας έδωσε την νίκη στην ομάδα του που έφυγε με το διπλό από την έδρα του Ηλυσιακού.

Τα οκτάλεπτα: 0-2, 4-0, 1-5, 3-2

Ηλυσιακός (Γιάννης Πρίμπας): Τρελλόπουλος, Χριστοφορίδης 4, Κρανιάς, Κουρούπης, Γκιτσάκης 1, Λαμπρόπουλος, Ιβανίσεβιτς 1, Κάργας, Τούμπουρος, Τασσόπουλος 2, Αποστολάκος, Παναγιώτι, Βασιλάκης, Σφηκάκης, Λώρης

Ιωνικός Νίκαιας (Αρσένης Μαρούλης): Τσαλίκης, Φέγγος, Δαλαμπέκης, Μακαντάνης Γ. 2, Νιαρχάκος 2, Μπουργούρης, Χέλμης 1, Αλευρόπουλος 1, Μπαγλατζής, Ζουρίδης 1, Ρούμανης, Μήλας 2, Σιαμανδούρας, Αθανάσιας