Α2 Ανδρών: Μεγάλο διπλό «ανάσα» για τον Βόλο μέσα στο Μαρούσι!

Μαρούσι ΑΣ – Βόλος 8-13

Πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Βόλος καθώς επικράτησε με 13-8 του Μαρουσίου ΑΣ για την 11η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Α2 Ανδρών. Το σύνολο του Σάκη Πλατανίτη έφτασε τους οκτώ βαθμούς και πήρε βαθμολογική «ανάσα» για την παραμονή στην κατηγορία. Οι Βολιώτες με εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο όπου προηγήθηκαν με 8-3 έφτασαν στο πολύτιμο τρίποντο, ενώ το Μαρούσι παρέμεινε στους 11 βαθμούς. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Εγνατιάδης που σημείωσε πέντε τέρματα, ενώ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα αποβλήθηκε με αντικατάσταση ο Πισσίας.

Τα οκτάλεπτα: 2-4, 1-4, 2-2, 3-3

Μαρούσι ΑΣ (Θοδωρής Καστανάκης): Σιάχος, Μπεκές 1, Δημητρούλης, Χασάπης, Χριστοφορίδης 2, Ιερωνυμάκης, Βλαχογιάννης, Πισσίαςς 2, Κουφόπουλος 1, Τσιμιδάκης, Μπενέας 2, Ζώχιος, Γεωργίου, Μπούκος, Ζιάβας

Βόλος (Σάκης Πλατανίτης): Νάσιος, Εγνατιάδης 5, Λέτσιος, Βερβερίδης 1, Καψάλης, Μαρινάγης Χρ., Δημητρίου 1, Πετρόπουλος, Κουφιδάκης Χρ. 3, Βασιλούδης, Λιμπιτάκης, Γλούμης, Κουφιδάκης Χρ., Νικολέρης 2, Μεριστούδης