Α2 Ανδρών: Επιστροφή Λυκούδη με οκτώ γκολ και νίκη για την ΝΕΠ κόντρα στην ΠΕΚΕ Βροντάδου!

Διατηρούνται στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου οι Πατρινοί!

Με την επιστροφή του Σπύρου Λυκούδη στη δράση που συνοδεύτηκε με οκτώ τέρματα μετά την ίωση που αντιμετώπισε την προηγούμενη αγωνιστική η ΝΕ Πατρών επικράτησε με 19-12 της ΠΕΚΕ Βροντάδου για την 9η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Α2 Ανδρών. Το σύνολο του Γεράσιμου Λυκούδη επέστρεψε στις νίκες μετά την εκτός έδρας ισοπαλία κόντρα στον Ιωνικό και έφτασε τους 25 βαθμούς και διατηρήθηκε στην κορυφή του ομίλου. Από την πλευρά τους οι Χιώτες παρέμειναν στους έξι βαθμούς έχοντας και πάλι πρώτο σκόρερ σε ένα ακόμη ματς τον Κώστα με έξι τέρματα.

ΝΕ Πατρών – ΠΕΚΕ Βροντάδου 19-12

Στο αγωνιστικό κομμάτι η ΝΕ Πατρών προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε τέρματα των Σπύρο Λυκούδη και Αβαγιανό αλλά ο Ντούλος μείωσε σε 2-1, όμως οι γηπεδούχοι με γκολ των Δελαπόρτα και Καραΐσκο διεύρυναν το προβάδισμα στα τρία τέρματα (4-1) αλλά ο Κώστας έκανε το 4-2 του πρώτου οκταλέπτου. Στη δεύτερη περίοδο το σύνολο του Γεράσιμου Λυκούδη συνέχισε στο ίδιο ρυθμό και πήγε προηγούμενο στο ημίχρονο με 8-5 και έβαλε τις βάσεις για τη νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πατρινοί απλοποίησαν τα πράγματα στο τρίτο οκτάλεπτο όταν προηγήθηκαν με επτά τέρματα διαφορά (15-8) και την διατήρησαν μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Τα οκτάλεπτα: 4-2, 4-3, 7-3, 4-4

ΝΕ Πατρών (Γεράσιμος Λυκούδης): Μαυριόπουλος, Λυκούδης Σπ. 8, Χάρισον 1, Γιαννακόπουλος 1, Τσίπης, Καραΐσκος 2, Τρασάϊ 3, Κωνσταντακόπουλος, Παπαγεωργίου, Καρράς, Αντίοχος 2, Πιτσίκας, Δραγώνας, Αβαγιανός 1, Δελαπόρτας 1

ΠΕΚΕ Βροντάδου (Γιώργος Μπελέγρης): Μέννης, Καλογεράς, Ανανιάδης, Παππάς 1, Σωτηριάνος, Βορριάς 2, Λώλας, Μπελέγρης Δ. 1, Σωτηράκης, Αποστολόπουλος, Ντούλος 1, Καραμειανάκης, Κώστας 6, Μιμίδης Μ. 1