Α2 ΑΝΔΡΩΝ: ΕΚΛΕΙΣΕ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Α1 O ΟΦΘ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ!

Τεράστιο διπλό, «δια πυρός και σιδήρου» στην Λάρισα για την ομάδα του ΟΦΘ στον δεύτερο ημιτελικό των πλέι-οφ για την Α2 Ανδρών και 2/2 για τους Θεσσαλονικείς, οι οποίοι πανηγύρισαν έξαλλα την πρόκριση στον τελικό του Πρωταθλήματος και αντίστοιχα την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία της ελληνικής υδατοσφαίρισης!

Με τον Χρήστο Παυλίδη να ξεχωρίζει στο σκοράρισμα (5 τέρματα) και δείχνοντας περισσότερη συγκέντρωση και αποτελεσματικότητα στο δεύτερο οκτάλεπτο, ο ΟΦΘ ξέφυγε με 7-3 στο ημίχρονο και παρά την αντεπίθεση της Λάρισας στα τελευταία λεπτά, άντεξε και αναδείχθηκε νικητής στο δεύτερο ματς της σειράς, αναμένοντας πλέον την έναρξη των τελικών της Α2.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΟΦΘ 7-8

Οκτάλεπτα: 2-2, 1-5, 1-1, 3-0.

Σκόρερ:

ΝΟ Λάρισας: Κουλουκτσής 1, Στεργίου Δ. 1, Στεργίου Γ. 2, Διερκουριαλής 1, Πατούνας 1, Μότσιας 1.

ΟΦΘ: Ιωσήφ 1, Νάνος 1, Παυλίδης Ευάγγ. 1, Παυλίδης Χρ. 5.