Α1 Ανδρών #PLAYIN: Έπαιξε με την «φωτιά» αλλά δε κάηκε ο ΓΣ Περιστερίου και πήρε το εισιτήριο για τα πλέι οφ!

Επική επιστροφή του Εθνικού Πειραιά αλλά στο τέλος χαμογέλασε το σύνολο του Κώστα Λούδη!

Με φινάλε βγαλμένο από ταινία ο ΓΣ Περιστερίου πήρε το εισιτήριο για τα πλέι οφ της Α1 Ανδρών καθώς επικράτησε με 5-4 του Εθνικού Πειραιά και έκανε το 2-1 στη σειρά των play in του πρωταθλήματος. Το σύνολο του Κώστα Λούδη προηγήθηκε με 4-0 αλλά ο «Αυτοκράτορας» επέστρεψε, αφού ισοφάρισε σε 4-4 αλλά ο ΓΣΠ ήταν ψύχραιμο παίρνοντας παράλληλα και την πρόκριση για το Final 8 του Κυπέλλου Ανδρών. Από την πλευρά του ο Εθνικός Πειραιά που πραγματοποίησε εξαιρετική χρονιά ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του.

ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 5-4

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΓΣ Περιστερίου άνοιξε το σκορ χάρη σε τέρμα του Μανώλη Πρέκα και πήρε προβάδισμα τριών γκολ στο πρώτο μισό του αγώνα (3-0) με εκφραστές τους Μανώλη Πρέκα και Ανδρέας Μπιτσάκος. Το σύνολο του Κώστα Λούδη συνέχισε στο ίδιο τέμπο και στις αρχές του τρίτου οκταλέπτου με τέρμα του Άντζιτς. Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι δε το έβαλαν κάτω αφού μείωσαν σε απόσταση αναπνοής (4-3) χάρη σε τέρματα των Κωνσταντίνο Παπάκο, Τεσάνοβιτς και Άρη Καραβιώτη. Στη τελευταία περίοδο ο «Αυτοκράτορας» ισοφάρισε σε 4-4 με τον Τάσο Μυρίλο αλλά ο ΓΣ Περιστερίου πήρε την μεγάλη νίκη με τέρμα του Θανάση Χρυσοσπάθη περίπου τρία λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα.

Τα οκτάλεπτα: 1-0, 2-0, 1-3, 1-1