Α1 Ανδρών: Έκαμψε την αντίσταση του μαχητικού ΟΦΘ και συνέχισε αήττητος ο ΝΟ Χίου στην Β’ Φάση!

Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του το σύνολο του Μάκη Βολτυράκη που αγνοεί την ήττα!

Με ξέσπασμα στα τελευταία τέσσερα λεπτά ο ΝΟ Χίου συνέχισε την ξέφρενη πορεία του στην Β’ Φάση του Γκρουπ 2 της Α1 Ανδρών! Το σύνολο του Μάκη Βολτυράκη που αγνοεί την ήττα έκαμψε με 15-11 την αντίσταση του αξιόμαχου ΟΦΘ που πάλεψε μέχρι τέλους για την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Από την πλευρά τους οι Χιώτες βρίσκονται σταθερά στην τέταρτη θέση με 22 βαθμούς, ενώ οι Θεσσαλονικείς έδειξαν ανταγωνιστικό πρόσωπο σε μια από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες του πρωταθλήματος ενόψει της δύσκολης συνέχειας και της ψυχοφθόρου διαδικασίας των πλέι άουτ.

ΝΟ Χίου – ΟΦΘ 15-11

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι που οι δύο ομάδες πήγαν χέρι χέρι καθ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης ένα ξέσπασμα στα τελευταία τέσσερα λεπτά ήταν αρκετό για τον ΝΟ Χίου να «κλειδώσει» την νίκη καθώς ο ΟΦΘ είχε επαφή με το σκορ, ενώ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 10-10 και 11-11 στα μέσα της τελευταίας περιόδου. Παρόλα αυτά το σύνολο του Μάκη Βολτυράκη με ένα σερί 4-0 έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Αντάτσι που σημείωσε πέντε τέρματα, ενώ τέσσερα πρόσθεσε ο Καλαργυρός έφτασε σε μια ακόμη σημαντική νίκη στην Β’ Φάση του πρωταθλήματος.

Τα οκτάλεπτα: 4-3, 3-3, 3-3, 5-2

ΝΟ Χίου (Μάκης Βολτυράκης): Καρακούρος Ι., Μιμίδης Στ. 1, Αντάτσι 5, Καρακούρος Μ. 1, Καλαργυρός 4, Θεοδόσης – Παπαλουκάς 1, Τσιρώνης, Πανταζόπουλος 1, Μαρουλάς, Αμπαζής, Ρούμανης, Ντάτε 2, Γιανναράς, Λιαντζίρης, Κοτσάμπας

ΟΦΘ (Λάμπρος Βογιατζόγλου): Τσακίρης, Γκιόκας, Στεργίου, Γιώρτσιος 2, Νάνος 2, Ιωσήφ 1, Φουρναράκης 1, Παυλίδης Χ. 2, Κεϊχανί, Βάσιτς 3, Δημητριάδης