Α1 Ανδρών – Αγώνας Κατάταξης: Στην πέμπτη θέση ο φιναλίστ του Κυπέλλου Απόλλωνας Σμύρνης!

Φινάλε για τους «Ευρωπαίους» Απόλλωνα και Πανιώνιο στο Σεράφειο Κολυμβητήριο!

Στην πέμπτη θέση του πρωταθλήματος τερμάτισε ο Απόλλωνας Σμύρνης καθώς επικράτησε με 13-9 του Πανιωνίου στον αγώνα κατάταξης που πραγματοποιήθηκε στο Σεράφειο Κολυμβητήριο. Αμφότερες οι ομάδες που είχαν εξασφαλίσει τη συμμετοχή τους στα ευρωπαϊκά κύπελλα της επόμενης σεζόν, αφού ολοκλήρωσαν μια απαιτητική χρονιά με συνεχόμενα παιχνίδια σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Απόλλων Σμύρνης – Πανιώνιος 13-9

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ αφού προηγήθηκε με 1-0 χάρη σε τέρμα του Γιάννη Παπάκου, ενώ ο Απόλλωνας Σμύρνης πήγε προηγούμενο στο πρώτο οκτάλεπτο (2-1) με γκολ των Κωνσταντίνο Χονδροκούκη και Μανώλη Σολανάκη. Στη δεύτερη περίοδο η «Ελαφρά Ταξιαρχία» αύξησε τη διαφορά στα τρία τέρματα (6-3) στο ημίχρονο και ουσιαστικά έβαλε τις βάσεις για τη τελική επικράτηση, αφού δεν άλλαξε κάτι μέχρι το φινάλε του αγώνα. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές αλλά και της αναμέτρησης ήταν ο Μπάμπης Τρούλος που σημείωσε τέσσερα τέρματα, ενώ από πλευράς Πανιωνίου ο Αλέξανδρος Γούνας πέτυχε τρία γκολ.

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 4-2, 6-3, 1-3

Απόλλων Σμύρνης (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος 1, Μπογκντάνοβιτς 2, Μόκκας, Τρούλος 4, Δίπλαρος, Σουσιασβίλι 2, Χονδροκούκης 1, Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 2, Τσαχειλίδης, Σολανάκης 1, Καβουσάνος, Τόττης, Τσιαβαλιάρης

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Γαλανίδης, Κοπελιάδης 2, Μπουζαλάς, Γκιουβέτσης, Παπάκος Γ. 2, Γραμματικός, Καλαϊτζής, Μοσκόφ 2, Μουρίκης, Γούνας 3, Καπετανάκης, Λιμαράκης, Παυλοστάθης, Κατραούρας