Τσαγκάρης στο Aquafeed24: «Είχαμε ένα μουδιασμένο ξεκίνημα κόντρα στον ΠΑΟΚ»

Η συνέντευξη του φουνταριστού του Παλαιού Φαλήρου για το ντέρμπι και την ήττα από τον ΠΑΟΚ!

Παιχνίδι για γερά νεύρα ήταν αυτό που συνόδεψε την 5η αγωνιστική της Α1 των ανδρών στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο το Σάββατο 6 Νοεμβρίου ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και το Παλαιό Φάληρο, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 8-7 ύστερα από μία μεγάλη ανατροπή του 4-5 υπέρ των Φαληριωτών στην τρίτη περίοδο.

Το Παλαιό Φάληρο έδωσε την ψυχή του και έκανε ένα παιχνίδι υπό αντίξοες συνθήκες, καθώς η άφιξή της ομάδας των Νοτίων Προαστίων στη Θεσσαλονίκη πραγματοποιήθηκε είκοσι λεπτά πριν αρχίσει το παιχνίδι, λόγω καθυστέρησης της πτήσης εξαιτίας της ομίχλης. Παρά την έλλειψη χρόνου για ζέσταμα, η ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη ήταν ανταγωνιστική καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και αποτέλεσαν δύσκολο έργο τους παίκτες του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου.

Ο φουνταριστός της ομάδας του Παλαιού Φαλήρου, Ποσειδώνας Τσαγκάρης, έκανε δηλώσεις αποκλειστικά στο Aquafeed24 σχετικά με το παιχνίδι, την πορεία της ομάδας στη συνέχεια της σεζόν, αλλά και για την φάση με το γκολ του ΠΑΟΚ που θεωρήθηκε εκτός χρόνου από τον πάγκο του ΑΟΠΦ, παρ’ όλα αυτά μέτρησε.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Αρχικά θα ήθελα να αναφερθώ στο ότι είχαμε ένα σχετικά μουδιασμένο ξεκίνημα, καθώς λόγω καθυστέρησης τη πτήσης φτάσαμε στο κολυμβητήριο 20 λεπτά πριν ξεκινήσει το παιχνίδι, χωρίς να προλάβουμε καλά καλά να αναλύσουμε την τακτική μας και με ελλιπές ζέσταμα. Πάντως, βρήκαμε ρυθμό και ενώ προηγούμασταν και θα μπορούσαμε να διευρύνουμε το σκορ, καθαρά δικές μας λάθος επιλογές, τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, έδωσαν τη δυνατότητα στον ΠΑΟΚ να επιστρέψει και να πάρει τη νίκη. Από εδώ και πέρα, πρέπει να συγκεντρωθούμε στο επόμενο παιχνίδι με τον Άρη και να πάρουμε τους 3 βαθμούς στην έδρα μας. Ένα γκολ δεν είναι οριακά εκπρόθεσμο όταν έχει λήξει ο χρόνος της επίθεσης 2 δευτερόλεπτα και απλά δεν ακούγεται η κόρνα από τα 30. Δεν θα ήθελα να αναφερθώ σε αυτό όμως, ήταν στο χέρι μας να κερδίσουμε, παρά αυτό το γκολ. Είμαστε σε έναν όμιλο που είναι λίγο πιο αμφίρροπος από τον απέναντι. Θεωρώ αρκετά δύσκολο να προλάβουμε να μπούμε στην πρώτη τετράδα, αλλά θα το παλέψουμε. Πιστεύω ότι μαζί με τον ΠΑΟΚ και τον Εθνικό θα είμαστε στις θέσεις 4, 5, 6, τώρα με ποια σειρά θα δείξουν τα αποτελέσματα στον δεύτερο γύρο».

Αναζητώντας την επιστροφή στις νίκες, το Παλαιό Φάληρο αντιμετωπίζει το Σάββατο 13 Νοεμβρίου στις 15:00 τον ουραγό του ομίλου Άρη στο «Ρέστειο» κολυμβητήριο.