Ντέρμπι και μοιρασιά για Νηρέα Γέρακα και Νηρέα Χαλανδρίου!

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής της Α2 ανδρών το Σάββατο, ο Νηρέας Γέρακα και ο Νηρέας Χαλανδρίου έδωσαν ένα μεγάλο ντέρμπι.

Πριν την έναρξη του αγώνα δεν έλειψε η συναισθηματική φόρτιση, καθώς τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πατέρα του Τάσου Κοντονή, παίκτη του Γέρακα.

Όσον αφορά την αναμέτρηση, οι δύο ομάδες ήρθαν ισοπαλία με τελικό σκορ 6-6, με την ομάδα του Νίκου Καραμάνη να προηγείται 2-5, στη συνέχεια 4-6, με τους παίκτες του Γιάννη Σταύρου να ισοφαρίζουν στο τελευταίο λεπτό σε 6-6. Στην τελευταία επίθεση του Νηρέα Χαλανδρίου, παίχθηκε 7-6 από τους φιλοξενούμενους, με τον Γκαράνη να παίρνει το σουτ, αλλά τον Βασίλη Δαβίλλα να αποκρούει.

Πηγή στατιστικών: koe.org.gr

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 6-6. Οκτάλεπτα: 1-2, 2-3, 2-1, 1-0. Σκόρερ: Νηρέας Γέρακα: Κυζιώρος 2, Παπαδόπουλος Π. 1, Κασιμάτης 1, Μπερτόλης 1, Παπαδογεωργάλης 1. Νηρέας Χαλανδρίου: Μπεκές 1, Γκαράνης 1, Χάλαρης 1, Αθυμαρίτης 2, Μπερτόλης 1.