Στο υψηλότερο επίπεδο οι Έλληνες!

Δύο Έλληνες διεθνείς που εκπροσωπούν την ελληνική υδατοσφαίριση στο εξωτερικό συναντήθηκαν απόψε στην Ουγγαρία για το Τσάμπιονς Λιγκ και την αναμέτρηση Έγκερ – Στεάουα Βουκουρεστίου.

Ο Άγγελος Βλαχόπουλος και ο Μάριος Καπότσης συνυπάρχουν στην Εθνική ανδρών, παίζοντας τις περισσότερες φορές μαζί στη δεξιά πλευρά, ωστόσο τέθηκαν αντιμέτωποι με νικητή τον περιφερειακό της ουγγρικής ομάδας με σκορ 13-9, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Οι Ρουμάνοι του Καπότση άντεξαν ένα ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να πατούν το γκάζι στην 3η περίοδο, ενώ από δύο γκολ έκαστος πέτυχαν οι δύο Έλληνες.

Στο δεύτερο παιχνίδι της διοργάνωσης που έγινε την Τρίτη, η Μλάντοστ συνέχισε την εξαιρετική της πορεία και επικράτησε 12-10 στο Σπλιτ της Γιάντραν.