Δεν υπάρχουν αυτά που κάνει ο Υδραϊκός!

Με ήρωα τον τερματοφύλακα του, Κωνσταντίνο Φλέγκα και χρυσό σκόρερ τον Νίκο Στελλάτο, ο Υδραϊκός βάλθηκε να μας τρελάνει για ακόμη μια φορά φέτος, καθώς επικράτησε 11-10 του ΑΝΟΓ για τη 16η αγωνιστική.

Υδραϊκός – ΑΝΟΓ 11-10

Η ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη μεσοβδόμαδα ηττήθηκε με κάτω τα χέρια από τη Βουλιαγμένη, όμως έβγαλε έντονη αντίδραση και δεν δέχθηκε το ενδεχόμενο ήττας από τη Γλυφάδα, παρότι είχε μείνει πίσω στο σκορ στο ημίχρονο.

Το τρίτο οκτάλεπτο του Υδραϊκού ήταν «φωτιά», καθώς οι γηπεδούχοι σκόραραν έξι γκολ και μάλιστα προηγήθηκαν.

Επεισοδιακό ήταν και το τελευταίο οκτάλεπτο, με τον προπονητή του ΑΝΟΓ, Δημήτρη Μάζη, να έχει αποβληθεί για διαμαρτυρία, ενώ όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Λεπτομέρεια νούμερο ένα το πανέμορφο γκολ του Νίκου Στελλάτου ένα λεπτό πριν το τέλος, ενώ το σπουδαίο αποτέλεσμα κράτησε ο Κωνσταντίνος Φλέγκας με εξ επαφής απόκρουση με το πρόσωπο στην έσχατη προσπάθεια του ΑΝΟΓ να ισοφαρίσει.

Το ρόλερ κόστερ του φετινού πρωταθλήματος συνεχίζεται με τον Υδραϊκό να βρίσκεται πλέον στην ισοβαθμία με ΠΑΟΚ και Απόλλωνα στους 22 βαθμούς, προσπερνώντας τη Γλυφάδα (21β.), την οποία νίκησε για δεύτερη φορά φέτος.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Καναδός Σολεϊμάνιπακ με τέσσερα γκολ, ενώ τρία σημείωσε ο συμπαίκτης του σε εθνική Καναδά και Υδραϊκό, Γιώργος Τοράκης.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Αλεβίζος, Μιτελούδης, Στελλάτος 2, Χατζηκυριακάκης, Τοράκης 3, Μπλάνης, Βιτέλας, Αργυρόπουλος Κ., Πάτερος, Χαραλαμπόπουλος 2, Αλαμάνος, Μιγόπουλος, Σολεϊμάνιπακ 4, Γραμματικός.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τζελάτης 1, Παπανικολάου, Αλεξίου 1, Παπασηφάκης, Παπαναστασίου, Γιαννόπουλος 2, Ρομπόπουλος 1, Χατζηγούλας 2, Αλβέρτης 2, Φωτόππυλος 1, Σκουμπάκης, Σαλτερής, Λεμπέσης, Δουρίδας.

Οκτάλεπτα: 1-3, 2-3, 6-2, 2-2